Wycieczki

    

W dniach od 12 do 14 czerwca 2017 r. klasa 6 wraz z klasą 3 gimnazjum udały się na trzydniową wycieczkę w niezwykłe Góry Stołowe. Opiekunami wyprawy byli: p.Łukasz Fortuna, p. Anna Imiołek oraz p. Wioleta Jamróz. Podróż rozpoczęła się w poniedziałek o ósmej rano. Na miejsce zbiórki stawili się wszyscy bez opóźnień. Pierwszą atrakcją, jaka na nas czekała był spływ pontonowy w Bardzie Śląskim. Byliśmy podzieleni na sześć grup, każda płynęła z dorosłym opiekunem. Po prawie trzygodzinnej wyprawie, podczas której spotkało nas wiele przygód, dotarliśmy do brzegu i zjedliśmy pyszne kiełbaski. Następnie udaliśmy się do miejsca naszego noclegu – ośrodka Caritas w Pasterce. Przywitał tam już nas obiad, na który wszyscy czekaliśmy.

Czytaj więcej...

Dzień przywitał nas słońcem, więc od razu po śniadaniu poszliśmy oczywiście na plażę. Niezwykle zrelaksowani i wypoczęci około godz. 13.00 wyruszyliśmy kolejka wąskotorową do aquaparku w Pogorzelicy. Bo wielu zjeżdżalniach, ściankach wspinaczkowych, itp. przyjechaliśmy zmęczeni na obiadokolację. A później udaliśmy się na wyczekiwane kupowanie pamiątek. Wieczór spędziliśmy na plaży, a na koniec spotkaliśmy się przy ognisku. Jutro wyjeżdżamy, szkoda, że trzeba wracać..

Ale przed nami jeszcze jeden dzień...

Czytaj więcej...

W dniu 29 maja odbyła się wycieczka klasy IV zorganizowana przez p. Łukasza Fortunę. Zwiedziliśmy hutę szkła „Julia” w Piechowicach, tam przyglądaliśmy się procesowi wytwarzania kryształów. Miejsce pięknych szklanych dzieł, do tego ręczny proces produkcji, gdzie rzemieślnicy przy piecach, dmuchając, formują gorącą masę szklaną, na naszych oczach tworzyli kryształowe figurki.

Czytaj więcej...

  7 czerwca 2017 r. oddział przedszkolny, uczniowie klasy I i uczniowie klas starszych pojechali na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu. Była to niezwykła przygoda dla nas wszystkich. Zobaczyliśmy mnóstwo roślin, których nazw nie sposób zapamiętać. Szczególnie w pamięć zapadł Drankulus Zwyczajny- kwiat w czerwono- buraczkowym kolorze, który w określonych porach swojego życia wydziela zapach porównywalny do zgniłego mięsa. Dowiedzieliśmy się od jednego z pracowników Ogrodu Botanicznego, że kwiat jeszcze nie kwitnie i nie przyciąga owadów zapachem. Może to i lepiej dla naszych nozdrzy, że nie trafiliśmy na tą wątpliwą przyjemność?

Czytaj więcej...

    To niezwykłe muzeum znajduje się w samym sercu Wrocławia – w Kamienicy Pod Złotym Słońcem w Rynku. Powstało zaledwie rok temu i nie jest typowym miejscem, jakie zwykle kojarzy się z muzeum. Przedstawiono tu historię romantyzmu, życie Adama Mickiewicza, dzieje „Pana Tadeusza, a także walkę Polaków o wolność w czasach II wojny światowej i PRL-u. To właśnie wolność jest najważniejszym motywem prowadzącym nas przez poszczególne sale. W muzeum zgromadzono mnóstwo eksponatów, rękopisów, dokumentów, które umieszczono w wirtualnym świecie; historia przekazywana jest przez gry, instalacje, animacje, ekrany parowe i prezentacje multimedialne, a w podróż w czasie mogliśmy się przenieść dzięki specjalnym okularom (technologia Oculus) – wszystko to sprawiło, że przeszłość ożyła, zaciekawiła i pozostawiła niesamowite wrażenie.

Wycieczkę z okazji Majowego Święta Bibliotek zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach. Bardzo dziękujemy za zaproszenie naszych uczniów do udziału w tej niezwykłej przygodzie.

Tekst: J. Bieniasz

Fot.: J. Gąsior

Czytaj więcej...

Dnia 05.05.2017r. 49 uczniów z klas II,III,V szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum pojechało na wycieczkę do miejscowości Moszna, w której znajduje się piękny, bajkowy zamek, który słynie z 99 wież i 365 pomieszczeń.

Czytaj więcej...

 

Dnia 26 kwietnia dzieci z klas III i IV wyjechały, pod opieką nauczycieli ,na wycieczkę do Świdnicy.Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Z zaciekawieniem słuchały historii o bibliotece i z zainteresowaniem oglądały ten wspaniały, zabytkowy budynek .

Czytaj więcej...

        Pierwszego lutego 2017r. Koło Turystyczne działające przy PZSI wraz z uczniami klas III,IV,V i II gimnazjum wraz  z nauczycielami,  zorganizowało zimową wyprawę na sanki . Wybraliśmy  się do Andrzejówki.

Czytaj więcej...

8 grudnia uczniowie klas IV – V i I – III gimnazjum odwiedzili Wrocław. Podziwialiśmy piękną Panoramę Racławicką, w której znajduje się niezwykłe dzieło – wielkie malowidło (15x114m) Jana Styki i Wojciecha Kossaka przedstawiające zwycięską bitwę Polaków pod Racławicami pod dowództwem Tadeusza Kościuszki, która odbyła się 4 kwietnia 1794 roku w czasie Insurekcji Kościuszkowskiej.

Czytaj więcej...

W dniach od czwartego do szóstego czerwca klasa I, II, III gimnazjum i kilka osób z klasy V wraz z wychowawcami odwiedzili Pomorze w ramach trzydniowej wycieczki szkolnej. Pełni entuzjazmu i radości wyruszyliśmy nad morze już trzeciego czerwca o 23.00.


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
sierpień 2017
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty