Filtr
 • Uczniowie naszego gimnazjum już po raz czwarty wezmą udział w V Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego, który organizowany jest przez Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach.
  I etap konkursu polega na wyłonieniu 3-osobowej grupy uczniów, w związku z tym 22.01.2014 r. siedmioro uczniów w naszej szkole pisało test. Po sprawdzeniu wyników okazało się, że najlepiej wypadli:

 • Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

 • Często można ją zobaczyć przy okazji wizyt z młodzieżą lub w popularnym serialu dokumentalno– fabularnym - mowa o Pani Annie Marii Wesołowskiej - sędzi, która pracuje w Sądzie Okręgowym w Łodzi w IV Wydziale Karnym. „Jest współautorką ustawy o świadku koronnym, ekspertem od przestępczości zorganizowanej. Była członkiem składów orzekających w procesach łódzkiej „Ośmiornicy” i Gangu Popeliny.

 • 7 stycznia 2014r. uczniowie klasy drugiej wzięli udział w olimpiadzie „ Olimpusek”. Jest to olimpiada mająca zasięg ogólnopolski. Polega ona na rozwiązywaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej.
  Olimpiada ta pozwala rozwijać wyobraźnię i myślenie twórcze dzieci.
  Sprawdziany obejmują zestaw 21 pytań o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy mogą spróbować swoich sił.
  Twórcy sprawdzianu zadbali o to, aby formuła ich była dla dzieci ciekawa zarówno pod względem tematyki jak i opracowania graficznego.
  Wypełnione sprawdziany zostały przesłane do siedziby firmy „Olimpus”, gdzie zostaną sprawdzone.
  Do dnia 3 marca 2014r. organizatorzy zobowiązali się przekazać do szkoły wyniki.
  Trzymamy mocno kciuki za naszych podopiecznych.

  Anita Niedzielska
  Anna Imiołek

 • DROGIE BABCIE, DRODZY DZIADKOWIE
  Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na uroczysty występ
  z okazji Waszego Święta
  który odbędzie się dnia 21 stycznia 2014r. o godz. 16.00

  Serdecznie zapraszają uczniowie oraz nauczyciele klas 0 - III

 • Tradycją lat poprzednich w ostatnim tygodniu przed świętami w naszej szkole odbywa się konkurs językowy dotyczący Bożego Narodzenia. W tym roku został przeprowadzony we wtorek 17 grudnia. W zmaganiach w języku angielskim wzięły udział klasy I-III gimnazjum oraz klasa VI. Konkurs o nazwie „Christmas English Contest” zgromadził szesnastu uczestników oraz liczną widownię.

 • Klasa II i III gimnazjum przystąpiła do gry czytelniczej „Między nami czytelnikami” organizowanej przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Jest ona przeznaczona dla całych klas, składa się z 4 zadań realizowanych co 5 tygodni, które wykonuje grupa uczniów z danej klasy, ale udział biorą wszyscy. Zwycięzcami będą ci, którzy wezmą udział we wszystkich etapach i zgromadzą najwięcej punktów.

 • Tuż przed świętami odbył się szkolny etap konkursu językowego „Ojczyzna Polszczyzna”. Składał się z dwóch części – pisemnego testu oraz ustnej rozprawki. Tematycznie zadania związane były z wartością przedmiotów, rzeczy w naszym życiu. Test dotyczył głównie poprawności językowej, uczestnicy musieli też napisać wypracowanie na temat: Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim. (Oskar Wilde) Rozważ te słowa w rozprawce, odwołując się do przykładów z życia, literatury lub filmu. W części ustnej uczniowie losowali temat spośród 12 podanych i po 45. minutach na przygotowanie wystąpili przed szkolną komisją – Jolanta Bieniasz, Justyna Gąsior i Agata Wachowiak - i publicznością. Uczestnicy mieli ogromną tremę, ale wszyscy wypadli świetnie. Najwięcej punktów zdobyła Wiktoria Smędra, która wylosowała temat: Przedstaw wypowiedź, w której potwierdzisz albo odrzucisz słuszność stwierdzenia: Wszystko, co mam, noszę ze sobą. (Seneka). Zaraz po niej była Angelika Lech, jej rozważania dotyczyły stwierdzenia: Pokaż mi swoje rzeczy, a powiem ci, kim jesteś. Bardzo ciekawie zaprezentowali też swoją wypowiedź Daniel Dominik, Ola Mielczarek oraz Mateusz Kamiński i Jasiu Krzystek.

 • Zajęcia odbywają się od godziny 9.00 do 13.00. Zmiany godzin występują tylko w przypadku wyjazdów na lodowisko lub basen.

  Organizatorzy zapewniają drugie śniadanie w formie: bułki i gorącej herbaty.

 • 21. finał WOŚP: Jak zawsze dla dzieci, po raz pierwszy dla seniorów

  13 stycznia na hali OSiR w Świebodzicach odbył się 21. WOŚP pod hasłem: "Dla ratowania życia dziecii godnej opieki medycznej seniorów". Pieniądze ze zbiórki - jak co roku - będą przeznaczone na sprzęt medyczny dla dzieci oraz - po raz pierwszy - dla seniorów.

 • Informujemy, że  w dniu 23.01.2013 o godz. 16.30 w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych odbędzie sie zebranie wychowawców klas IV - VI i I - IIIG z rodzicami.

 • Dnia 25 .01.2013 r. w holu szkoły odbędzie się BAL KARNAWAŁOWY KLAS 0-III .

  Zapraszamy od godz.16.00 do 18.00.

  W programie między innymi: muzyka na żywo, ciasta , słodycze i napoje.

  Stroje karnawałowe obowiązkowe !

  Do zobaczenia!!!

 • Dzieci i wychowawcy klas 0-III serdecznie zapraszają kochane Babcie i kochanych Dziadków na uroczyste spotkanie, któremu towarzyszyć będą występy słodkich wnucząt.

  W programie Spotkania:

  • występ Dzieci: Jasełka, śpiew piosenek, recytacja wierszy.
  • składanie życzeń
  • wspólny poczęstunek

  Uroczystość rozpocznie się 18 stycznia 2013 roku (piątek) o godzinie 16:00 w holu naszej szkoły.

  Liczymy na obecność Państwa i wspaniałą atmosferę!

 • Zajęcia w czasie zimowiska organizowanego w naszej szkole będą odbywać się od godziny 9.00 do 13.00. Przepraszamy za zmiany.

  Szczegółowy plan zajęć ukaże się w następnym tygodniu.

 • Rada Rodziców

  przy Zespole Szkół Integracyjnych w Świebodzicach

  zaprasza na:

  BAL KARNAWAŁOWY

  który odbędzie się 19.01.2013r w sali Miejskiego Domu

  Kultury w Świebodzicach

  Początek zabawy o 20.00

  w programie:

  • bogata oferta kulinarna
  • dobra muzyka
  • czekoladowy walczyk, licytacja ciekawych przedmiotów

  szampańska zabawa w miłej atmosferze

  Zaproszenie w cenie 160zł od pary

  Bilety do nabycia pod numerami telefonu: 796505445 oraz 606676235

  Serdecznie zapraszamy

 • Organizator: Urząd Miejski w Świebodzicach, Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych w Świebodzicach

  Termin: 28.01.2013 – 08.02.2013

  Wychowawcy: Jolanta Bieniasz, Agata Ranftl-Liwo, Agnieszka Różycka

  Na zajęcia mogą uczęszczać uczniowie z klas 0 – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych.

  Liczba miejsc: 25

  Zapisy dzieci trwają do 15 stycznia w sekretariacie szkoły. W przypadku dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego prosimy o kontakt z wychowawcami zimowiska.

 •  

  Rok 2012, w który niedawno wkroczyliśmy, będzie rokiem wyjątkowym, również z uwagi na organizowane w stolicy Dolnego Śląska rozgrywki piłkarskie w ramach EURO 2012. Przedsięwzięciem towarzyszącym rozgrywkom będzie premiera megawidowiska operowego "Bal maskowy" G. Verdiego, organizowana w czerwcu 2012r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu przez Operę Wrocławską.

   

 • Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami składa serdeczne podziękowania wszystkim Nauczycielom PZSI, Uczniom oraz ich Rodzicom za zaangażowanie w organizację XX Finału WOŚP.

 • Projekt " Wszystkie kolory świata" spotkał się w naszej szkole  z ogromną sympatią i zainteresowaniem wśród uczniów  wszystkich klas.  Dotychczas powstało 20 pięknych laleczek, które reprezentują dzieci z  siedmiu kontynentów. Dziękujemy wszystkim, którzy indywidualnie bądź w grupach podjęli się stworzenia laleczki. Efekty Waszej pracy przerosły nasze wyobrażenie, zresztą niedługo wszyscy będą mogli obejrzeć wystawę stworzoną z Waszych prac. Następnie ( pod koniec lutego) zostanie zorganizowana licytacja lalek, z której dochód zostanie przeznaczony na szczepienia dzieci w Sierra Leone.Tymczasem musieliśmy wybrać jedną lalkę, która będzie nas reprezentowała w ogólnopolskim konkursie prowadzonym na Facebooku.

  Tytuł najbardziej oryginalnej laleczki otrzymała Pocahontas, której autorką jest Ola Mielczarek z kl.6. Gratulujemy!

   

 • Rada Rodziców Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych zaprasza na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 18 lutego 2012 w "Domu Weselnym" ul. Ciernie 130. Cena biletów to 190zł od pary do nabycia pod numerem telefonu 695840582.

  Serdecznie zapraszamy

  Rada Rodziców

 • W dniach 19-21 grudnia w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, którego celem było pogłębianie wiedzy o obchodach nadchodzących świąt w innych krajach. Poziom trudności był dostosowany w zależności od klas. Konkurs rozgrywał się w trzech turach: Szkoła Podstawowa klasy I-III i IV-VI (część Niemieckojęzyczna), oraz IV- III Gimnazjum (część Anglojęzyczna), przy czym  w tej ostatniej zadania były podzielone na kategorie: osobne dla podstawówki, a osobne dla gimnazjum.


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty