Filtr
 • Nasi uczniowie już nie raz spotykali się z osobistościami ze świata polityki. 16 października sześcioro uczniów: Angelika Lech, Aleksandra Mielczarek, Mateusz Izdebski, Daniel Dominik, Dawid Kramarz i Przemysław Siamburski razem z Panią Anetą Kąsiel i Panem Łukaszem Kucembą, przeprowadzili wywiad z Panią Anną Zalewską - Posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, kiedyś także polonistką w świebodzickim liceum.

 • „Żadna noc nie może być aż tak czarna,

  żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy”

                                                                                                 (Phil Bosmans)

              22 października 2013r. Po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Pola nadziei”. Każdy uczeń zasadził przed szkołą swoją cebulkę żonkila, który na całym świecie postrzegany jest jako symbol nadziei. Razem z uczniami do sadzenia kwiatów dołączyli nauczyciele, Pani Dyrektor oraz nasz gość - Pani Zofia Choińska, kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta.

 • „Inspirujesz i motywujesz, sięgasz do wnętrza...
  Wydobywasz to, co najlepsze.
  Twórca i odkrywca, aktor i reżyser,
  mówca i uważny słuchacz -
  nauczyciel – najpiękniejszy zawód świata.”


  Dzień Edukacji Narodowej, bardziej znany pod nazwą Dzień Nauczyciela, w Polsce obchodzony jest 14 października. Jest to również dzień wolny od zajęć lekcyjnych, jednak nasi uczniowie przyszli do szkoły, aby uczestniczyć w uroczystym apelu.

 • Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie Marzycielska Poczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię. Marzycielska Poczta wystartowała 12 października 2009 roku, jest akcją stałą, która nieustannie tętni życiem. W tym roku przyłączyła się do niej również i nasza szkoła.

 •       Dnia 14.10.2013 w Dniu Święta Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Uczniowie zaprezentowali pierwszy w swoim życiu program artystyczny w naszej szkole.  To było bardzo wielkie przeżycie. Dzieci ubrane były w stroje, dzięki którym  można było odgadnąć, kim pragną zostać w przyszłości. Dzięki wsparciu zgromadzonych gości pokonały tremę i przedstawiły się  mówiąc o sobie, jak mają na imię, czym się  interesują, jaki jest ich wymarzony zawód . Występy podziwiali  zaproszeni goście : dyrekcja, nauczyciele, rodzice, babcie,dziadkowie i ucznowie klas 0,II,III.

 • W myśl słów piosenki zespołu PAJUJO , 5 października 2013 r., spotkaliśmy się w sali „Włókniarz” na wyjątkowym koncercie charytatywnym zorganizowanym dla Piotrka Różyckiego. O godzinie 18. sala zapełniła się po brzegi. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Burmistrz Bogdan Kożuchowicz, Dyrektorzy świebodzickich szkół, Radni naszego miasta na czele z Przewodniczącym RM Łukaszem Kwadransem, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz ci, którzy choćby w niewielkim stopniu chcieli przyłączyć się do naszej akcji. W czasie koncertu bowiem zbierane były pieniądze na leczenie dla Piotrka, który w czerwcu został absolwentem Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych, po czym, niestety, ciężko zachorował. Próbujemy go jednak wspierać w zmaganiach z chorobą.

 • 3 października nadszedł dzień wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Przypomnijmy, że głosowanie poprzedzała kampania wyborcza, którą prowadził każdy z kandydatów już od 18 września. Każdy uczeń mógł zagłosować na tylko jedną z sześciu osób. Po podliczeniu wszystkich głosów wrzuconych do urny, następnego dnia ogłoszone zostały wyniki.

 • Podczas wrześniowych zajęć plastyczno – technicznych prowadzonych z Damianem poruszane były tematy znajomości zasad bezpiecznego poruszania się po drodze , znaków drogowych oraz bezpiecznego poruszania się komunikacją miejską. Drugim zagadnieniem była szkoła jako miejsce nauki oraz spotkań z koleżankami i kolegami,
  Damian z pomocą pani Agaty Ranftl – Liwo, Joanny Grzelak oraz Anny Imiołek zaprojektował a następnie wykonał przestrzenny budynek szkoły, który okleił nasionami dyni, słonecznika, kukurydzą oraz kaszą jęczmienną.

 • Informujemy, że w dniu 8.10.2013 w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych wypłacana będzie "Wyprawka szkolna"

 • 1 października uczniowie klasy I, wybrali się na wycieczkę do pobliskiej stadniny. Autobusem przejechaliśmy na ulicę Wałbrzyską, skąd pieszo dotarliśmy do stadniny.Przywitał nas Pan przewodnik, który towarzyszył naszej przygodzie. Najpierw zaprowadził nas do stajni, gdzie dzieci zobaczyły, jak mieszkają konie, co jedzą, gdzie śpią. Dużo emocji wzbudziło karmienie koni marchewką.


 • Wycieczka do lasu to wspaniała przygoda i możliwość odkrycia świata roślin i zwierząt.
  Potrzeba świeżego powietrza i spacerów towarzyszy nam przez cały rok. Natomiast spacer po lesie to idealny sposób na spędzenie czasu w relaksującym otoczeniu przyrody, która pozwala na bezpośredni kontakt z naturą.

 • Dzień Chłopaka obchodzimy w Polsce 30 września. Święto, szczególnie popularne wśród nastolatków, uczniów i studentów, zazwyczaj organizowane jest przez dziewczęta, które wręczają swoim kolegom drobne prezenty. W naszej szkole tradycja ta jest stale kontynuowana. Chłopcy tego dnia mogą spodziewać się naprawdę zaskakujących podarunków, począwszy od małych zabawek, a na kolorowych krawatach skończywszy.

 • Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami panią Magdaleną Wojciechowską i panią Małgorzatą Smędrą wzięli udział w Happeningu Rowerowym, który odbył się 20 września na świebodzickim Rynku w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 • Wrzesień już od dwudziestu lat kojarzony jest z wielce popularną akcją pod nazwą ,,Sprzątanie świata”. Podczas trzeciego weekendu tego miesiąca cały świat wyposażony w rękawice i worki wychodzi z domów, szkół i pracy, aby wspólnymi siłami posprzątać planetę. Nasza szkoła nie pozostała w tyle, 20.09.2013r., zarówno przedszkolaki, podstawówka jak i gimnazjum włączyli się do tej akcji.

 • Już po raz piąty odbył się w Świebodzicach Festiwal Teatru Profilaktycznego organizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach, Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejski Dom Kultury w Świebodzicach. Celem festiwalu jest nie tylko doskonalenie umiejętności teatralnych, ale przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia i dostrzeganie wartości takich jak dobro, miłość, piękno. W tym roku w konkursie wzięło udział sześć grup teatralnych ze świebodzickich szkół podstawowych i gimnazjów.

  Koło teatralne „ERATO” z naszej szkoły zdobyło nagrodę za realizację i reżyserię spektaklu „Chodź człowieku, coś ci powiem”. Głównym tematem przedstawienia było pokazanie, jak można przeciwstawić się złu i wzajemnej nienawiści między ludźmi, jak dostrzegać to, co dobre i piękne we współczesnym świecie. Jury doceniło poziom artystyczny naszej sztuki i doskonały przekaz treści istotnych w życiu młodych ludzi. Gratulujemy nagrody i sukcesu wszystkim młodym aktorom – godna podziwu jest Wasza chęć do pracy, zaangażowanie i odwaga!

  Spektakl będzie można zobaczyć ponownie w naszej szkole podczas apelu z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

  Jolanta Bieniasz

 • Dnia 17 października 2012r. uczniowie III klasy gimnazjum wraz z opiekunami: p. Jolantą Bieniasz i p. Adrianą Bącal pojechali na spotkanie do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie. spotkanie pod hasłem: "Do celu - moja droga kariery zawodowej", zostało zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery przez ZSCKR w Mokrzeszowie przy współpracy z  Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Świdnicy.

  Gimnazjaliści i licealiści świebodzickich szkół mieli możliwość poznać "drogę kariery zawodowej" profesorów z ZSCKR. Opowiadali o swoich profesjach, o sobie, o ukończonych szkołach i kierunkach studiów. W swoich wypowiedziach odwoływali się do własnych pasji, zainteresowań i predyspozycji, a także "zwierzeń" kto nakłonił ich do wyboru takiej drogi. Natomiast doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej zachęcali młodych ludzi do korzystania z testów zawodoznawczych. Na zakończenie organizatorzy przygotowali dla nas słodki poczęstunek. Uczniowie naszego gimnazjum skorzystali z możliwości zwiedzenia internatu przy ZSCRK, jak również głównego budynku szkoły. najbardziej przypadła im do gustu nowoczesna pracownia technologii żywienia oraz sala gimnastyczna z siłownią.

  Adriana Bącal

  Jolanta Bieniasz

 • Plan pracy Rady Rodziców na rok szkolny 2012/2013 przy Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych w Świebodzicach.

  1. Organizacja pracy Rady Rodziców

  • wybory do prezydium Rady Rodziców
  • przedstawienie i zatwierdzenie planu pracy Rady Rodziców na rok szkolny 2012/2013
  • przedstawienie i zatwierdzenie planu finansowego Rady Rodziców na rok szkolny 2012/2013
 • 18 października br. o godz.10.00 odbyła się kolejna część projektu - którego pomysłodawczynią jest pani Aneta Kąsiel nauczycielka języka niemieckiego  w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych w Świebodzicach- „ Masz tyle praw, ile ich znasz”  skierowanego do młodzieży gimnazjalnej oraz  licealnej ze Świebodzic.

 • W dniu 11.10.2012 r. delegacje wszystkich klas Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych, wzięło udział w sadzeniu żonkili w ramach kampanii „Pola Nadziei”, w którą nasza placówka zaangażowała się w bieżącym roku szkolnym.

  Wspólnie zasadziliśmy cebulki żonkili – kwiatów, które są międzynarodowym symbolem nadziei. Żonkilowe pola, które zakwitną wiosną, będą służyć, jako wyraźny dar dla tych, którym nieobojętne jest cierpienie osób chorych.

  Kwiaty nadziei, które zasadziliśmy, mają zachęcać nas również do zagospodarowania w nas samych przestrzeni, w której, jak te piękne wiosenne żonkile, kwitnąć będzie wiara empatia i nadzieja dla drugiego człowieka.

 • W minioną sobotę dwudziestoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły wraz z kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 3, wzięła udział w trzecim finale Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska w Warszawie. Wyjazd był nagrodą za udział i zaangażowanie  w kwalifikacjach do turnieju. Mecze finałowe odbyły się w pięknej hali Torwaru, a oficjalnego otwarcia dokonał Premier Donald Tusk. Młodym zawodnikom z trybun kibicowała Minister Sportu Pani Anna Mucha. Wszystkie mecze komentował znany  komentator sportowy – Dariusz Szpakowski. Swoją obecnością  imprezę zaszczycili medaliści olimpijscy – Tomasz Majewski i Piotr Małachowski. Uczniowie otrzymali od organizatorów   pamiątkowe koszulki, flagi, gadżety do kibicowania. Wielką frajdą była możliwość porozmawiania i uzyskania autografów od  wybitnych postaci polskiego sportu i polityki.

  Po atrakcjach na Torwarze, uczniowie zwiedzali Warszawę. Mogli zobaczyć: Stare Miasto, Zamek Królewski, Bazylikę Św. Krzyża, Pałac Prezydencki, pomniki: M. Kopernika, A. Mickiewicza czy budynek Sejmu. Wyjazd do stolicy był bardzo udany.  Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, choć zmęczeni. Mamy nadzieję, że za rok znów odwiedzimy Warszawę.

 • PROGRAM SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK

  Nasza szkoła bierze udział w programie SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK, którego twórcą i realizatorem jest Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk”. Program ten skierowany jest do nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych, a jego ideą jest rozbudzenie zainteresowania różnorodną aktywnością sportową, poprzez uatrakcyjnienie realizowanych zajęć wychowania fizycznego. Program ten z pewnością jest ciekawą i godną uwagi formą kształtowania właściwych nawyków zdrowotnych, które pozytywnie wpłyną na jakość życia.

  W ramach programu dzieci otrzymają legitymacje i podczas roku szkolnego będą zdobywać odznaki( nalepki) z sześciu zasadniczych bloków:

  • Rowerzysta – Turysta
  • Gimnastyk – Tancerz
  • Saneczkarz – Narciarz – Łyżwiarz
  • Piłkarz – Nożny/Ręczny/ – Koszykarz –Siatkarz
  • Lekkoatleta
  • Pływak – Wodniak

  W każdym z tych bloków uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagrodzony zostaje odznaką (nalepką).

  Bardzo ważnym elementem programu jest również zintegrowanie zajęć ruchowych z innymi zadaniami edukacyjnymi zapisanymi w nowej podstawie programowej.

  Violetta Siwiak,Lidia Półtorak,Anita Niedzielska

 • Apel klas 0 - III szkoły podstawowej - 9.00 - 10.00 (po apelu lekcje według planu)

  Apel klas IV - IIIG

  • pierwsze 3 lekcje według planu
  • apel godz. 11.00 - 12.00

  po apelu lekcje skrócone do 30 min.

  Zajęcie w tym dniu kończą  się o godz. 13.30

 • Informujemy, że szkolny sklepik szkolny funkcjonuje od 8.10.2012. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00.

 • 19 września na boisku Orlik przy ulicy Rekreacyjnej odbył się III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska.

 • Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami panią Magdaleną Wojciechowską, panią Małgorzatą Smędrą i panem Łukaszem Fortuną wzięli udział w Happeningu Rowerowym, który odbył się 22 września na świebodzickim Rynku w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Impreza rozpoczęła się uroczystym przejazdem wokół ratusza i ulicami przyległymi do Rynku, a następnie czekało na nas mnóstwo atrakcji: znakowanie rowerów przez policję, gry i zabawy, pokaz mody rowerowej, pogadanka o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Uczestnicy happeningu otrzymali opaski odblaskowe, smycze na klucze oraz książeczki edukacyjne.


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty