Niezwykłe spotkania

W ramach promowania zdrowego trybu życia oraz zachęcenia uczniów  do aktywności ruchowej, zaprosiliśmy do naszej szkoły jedną z najbardziej utytułowanych kolarskich drużyn kobiecych w Polsce MAT ATOM Deweloper Womens Cycling Team. Drużyna ta została założona w 2016r. przez Paulinę Brzeźną – Bentkowską – olimpijkę z Pekinu i jej męża Pawła Bentkowskiego -  byłego kolarza torowego i szosowego. Wraz z Panią Pauliną drużynę reprezentowały kolarki: Monika Brzeźna, Aurelia Nerlo i Ewelina Szybiak.

Czytaj więcej...

W ramach przedmiotu Edukacji dla Bezpieczeństwa uczniowie klasy III gimnazjum odwiedzili Jednostkę Ratowniczo- Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzicach. Celem wizyty było zapoznanie uczniów z obowiązkami i specyfiką zawodu strażaka, a także kształtowanie właściwych postaw i reakcji w obliczu zagrożenia pożarowego oraz w zakresie pierwszej pomocy.

Czytaj więcej...


 Dnia 24 stycznia z inicjatywy  pana Łukasza Fortuny oraz pani Małgorzaty Smędry uczniowie naszej szkoły uczestniczyli jako kibice w meczu 19  kolejki Plus Ligi. Było to spotkanie aktualnego Mistrza Polski  w piłce siatkowej ZAKSY KĘDZIERZYN-KOŹLE z dolnośląskim CUPRUM LUBIN.

Dzięki wyjazdowi na mecz do Lubina uczniowie mieli okazję zobaczyć na żywo na parkiecie Cuprum Areny wybitnych reprezentantów Polski: Mateusza Bieńka, Grzegorza Łomacza oraz Mistrzów Świata z 2014 roku: Pawła Zatorskiego, Rafała Buszka czy Dawida Konarskiego

Czytaj więcej...

Już po raz kolejny spotkaliśmy się z profesorem Janem Miodkiem – wybitnym polskim językoznawcą. Tym razem zorganizowano je w sali sesyjnej Dworca Głównego PKP, a temat „Nowoczesny senior – nauka i integracja” dotyczył życia seniorów we współczesnym świecie. Spotkanie odbyło się w formie wywiadu, który prowadziła Krystyna Zajko-Minkiewicz – poetka z Legnicy. Profesor dużo mówił o sobie, o wydarzeniach związanych z własnymi doświadczeniami, ale także o współczesnym języku i najczęściej popełnianych błędach. Na koniec Krystyna Zajko-Minkiewicz recytowała swoje wiersze, które nas zachwyciły i wzbudziły wiele emocji. Wspólne zdjęcia oraz poczęstunek zakończyły to niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie.

Arkadiusz Niemirski – pisarz, kontynuator książek o Panu Samochodziku, satyryk i dziennikarz, autor powieści detektywistycznych i sensacyjnych takich jak „Pojedynek detektywów”, „Zbrodnia prawie doskonała”, „Bożek Templariuszy” czy „Testament Bibliofila” odwiedził Miejską Bibliotekę Publiczną w Świebodzicach. Pisarz ciekawie i z humorem opowiadał o swoim życiu, o tym, jak zaczął pisać, o swoich pasjach i zainteresowaniach. Na spotkaniu nie zabrakło naszych uczniów z gimnazjum, którzy zgodnie stwierdzili, że Arkadiusz Niemirski to człowiek pełen optymizmu i radości, a jego życiowe motto - „(…) najważniejsza we wszystkim, co się robi, jest pasja i konsekwencja. Człowiek bez pasji jest po prostu trupem, nie ma w nim życia. Żeby coś osiągnąć, trzeba tego chcieć i wytrwale dążyć do celu” (z wywiadu w wersji on-line dostępnym na stronie: gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/868017.html) - może nas również prowadzić przez życie.

Mieliśmy zaszczyt poznać osobiście językoznawcę, propagatora języka polskiego - Profesora Jana Miodka. Wysłuchaliśmy wykładu "Wiedza i ziarno w języku". Mogliśmy na żywo podziwiać prawdziwy dar wykładania, ogromną wiedzę, humor i niespotykana kulturę osobistą Profesora Jana Miodka. Po wykładzie udało nam się porozmawiać z Panem Profesorem, zrobić pamiątkowe fotografie i zaprosić Profesora na kolejna edycję naszego Miejskiego Dyktanda.

2 września 2016 roku przejdzie do historii naszej szkoły przede wszystkim z tego powodu, że mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Minister Edukacji Narodowej - Panią Annę Zalewską. Pani Minister w swoim wystąpieniu nie kryła słów wzruszenia i uznania dla zaangażowanych w przygotowanie uroczystości uczniów i nauczycieli. Przedstawiła również główne kierunki reformy szkolnictwa, które omówiła szczegółowo z nauczycielami i dyrektorami szkół już po zakończonym apelu, w kameralnym gronie, bez obecności mediów, podczas których z uwagą wysłuchała refleksji, obaw i propozycji nauczycieli.

Dnia 30 maja 2016 roku uczniowie podstawówki i gimnazjum spotkali się w bibliotece pedagogicznej w Świdnicy z polskim pisarzem - Wojciechem Korycińskim, który pisze kryminały historyczne, a na co dzień mieszka i pracuje w Świdnicy. Akcja powieści Wojciecha Korycińskiego umieszczona jest w świdnickiej scenerii, powstały już dwie książki: „Niebieskie zakony” oraz „Tajemnica ulicy Pańskiej”, trzecia jest w fazie przygotowań. Pisarz zdradził nam, że ukaże się ona w przyszłym roku. Spotkanie było nie tylko okazją do rozmowy, ale również do udziału w warsztatach literackich

9 maja nasza szkoła gościła niezwykłego człowieka, wybitnego sportowca Mariusza Cieślińskiego – zawodnika czynnie uprawiającego boks tajski Muay Thai, kickboxing od ponad 20 lat. Mariusz Cieśliński stoczył ponad 300 pojedynków w boksie fullcontakt, kickboxingu lowkick, Muay Thai i savate. Jest pierwszym Polakiem, który zdobył tytuł zawodowego mistrza świata w boksie tajskim. Uczniowie mogli osobiście poznać wybitnego sportowca, obejrzeć krótki pokaz walki w wykonaniu Mariusza Cieślińskiego i Mateusza Mickiewicza. Spotkanie było także świetną okazją do zadania wielu pytań na temat kariery zawodowej, życia prywatnego oraz treningów prowadzonych przez mistrza.

Dla grupy gimnazjalistów reprezentujących naszą szkołę, było to niezwykłe przeżycie . Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, mimo że był otoczony kordonem oficerów BOR-u, chętnie witał się z młodzieżą, ściskał ręce, rozdawał autografy. Andrzej Duda jest pierwszym prezydentem, który odwiedził Świebodzice.


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
sierpień 2017
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty