Filtr
 • 22 marca 2014r. uczeń klasy II Michał Drab zdobył pierwsze miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezesa Zamku Książ.
  To kolejny znakomity sukces Michała.
  Jesteśmy dumne z osiągnięć naszego ucznia.

  Anita Niedzielska
  Anna Imiołek

 • Kilka tygodni temu pisaliśmy o etapie szkolnym i gminnym konkursu recytatorskiego „Pegazik”, dzisiaj natomiast jesteśmy po etapie powiatowym, który odbył się w Świdnicy w klubie „Bolko”. Brało w nim udział troje przedstawicieli Świebodzic, a wśród nich oczywiście nasza Angelika Lech z klasy III gimnazjum.

 • 21 marca czyli Pierwszy Dzień Wiosny w tym roku zachwycił nas wspaniałą, słoneczną pogodą. Uczniowie naszej szkoły uczcili ten dzień „Wiosennym Turniejem Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Szkoły” zorganizowanym przez Panią Magdalenę Wojciechowską, Panią Małgorzatę Smędrę oraz Samorząd Uczniowski. Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI i I-III gimnazjum, w systemie „każdy z każdym”. Jeden mecz trwał dwa razy po 10 minut. W szkole podstawowej pierwszą połowę grały zespoły złożone z dziewczyn, a drugą – grupy chłopców. W gimnazjum obie połowy rozegrały się jedynie pomiędzy chłopcami.
  Z wyłonieniem zwycięzców nie było problemu. Publiczność od początku miała swoich faworytów, którym gorąca kibicowała. I tak w kategorii klas podstawowych pierwsze miejsce zdobyła klasa VI, drugie – klasa V, a miejsce trzecie – klasa IV. W kategorii klas gimnazjalnych Puchar Przewodniczącego Szkoły i tym samym miejsce pierwsze zdobyła klasa III G, miejsce drugie – klasa I G, a trzecie – klasa II G. Gratulujemy zwycięzcom nie tylko wyników, ale także wzorowej postawy sportowej, którą się wykazali.

 • Msza Święta w Kościele p.w. św. Mikołaja - 11.30

  Uroczystości pogrzebowe ( Cmentarz przy ul. Kamiennogórskiej) - 13.00

 • Olimpiada OLIMPUSEK przeznaczona była dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej i polegała na rozwiązaniu zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego na klasy. Treść sprawdzianów uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno – przyrodniczej i matematycznej.
  Każdy test konkursowy składał się z 21 pytań. Ocenie podlegało każde pytanie w teście sprawdzającym a waga poszczególnych pytań była jednakowa i wynosiła 10 punktów.
  W związku z powyższym uczeń za jedno pytanie maksymalnie mógł uzyskać 10 punktów , a minimalnie 0 punktów.

 • 07.03.2014 uczniowie klasy szóstej wraz w wychowawcami odwiedli Publiczne Gimnazjum nr 1 w Świebodzicach, by wziąć udział w X Szkolnym Festiwalu Nauki organizowanym przez działający w tamtejszej szkole Klub Młodego Odkrywcy.
  X Festiwal Nauki rozpoczął się prezentacją pokazu przygotowany przez animatorów z Centrum Nauki Kopernika. Po pokazie uczniowie klasy szóstej mogli samodzielnie wykonywać doświadczenia, których przygotowano ponad 40.
  M.W

 • Zapraszamy do przeczytania wywiady przeprowadzonego przez uczniów naszej szkoły z Poseł na Sejm RP Anna Zalewska.

 • OD DNIA 17.03.2014 ULEGAJĄ ZMIANIE DNI OTWARCIA BIBLIOTEKI.
  BIBLIOTEKA BĘDZIE CZYNNA W PONIEDZIAŁKI, WTORKI, ŚRODY I PIĄTKI.
  W CZWARTEK BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA.
  W ŚRODY MOŻNA PRZYJŚĆ DO BIBLIOTEKI NA
  „PORANEK Z BIBLIOTEKĄ”
  OD GODZ. 8.15 – 9.15.

 • Dnia 13.02.2014r. w Publicznym Zespole Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych odbył się Turniej Trzynastolatków w Piłce Siatkowej. Do rozgrywek zgłosiły się drużyny klas VI ze wszystkich świebodzickich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Kołakowska, Kornelia Janaszak, Łukasz Wacławek, Krystian Pilch, Kamil Falaciński, Gracjan Fuja, Marcin Wach, Klaudia Wysoczańska, Wiktoria Wiśniowska, Maciej Dobosz, Józek Melańczuk.

 • Wielkanoc to ważna chwila,
  dla wszystkich niezwykle  miła.
  Składamy więc szczere życzenia:
  miłości, zdrowia i powodzenia.
  Niech święta razem spędzone
  będą piękne i wymarzone.

 • Etap powiatowy konkursu recytatorskiego "Pegazik" już za nami. Brała w nim udział Wiktoria Smędra z klasy II gimnazjum, ale tym razem nie przeszła niezwykle trudnych eliminacji i wysokiego poziomu konkursu. Była jednak świetnie przygotowana, a z rozmowy na temat swojej recytacji z przedstawicielami jury wynikało, że do otrzymania tytułu laureata zabrakło jej niewiele. Wiktorii należą się więc zasłużone gratulacje, a Pegaz poleciał rzeczywiście dalej, bo w maju odbędzie się ostatni etap konkursu - wojewódzki. Nie będzie w nim brała udziału Wiktoria, ale wśród uczestników znalazła się reprezentantka Świebodzic z gimnazjum nr 2, której również życzymy powodzenia!

 • Pierwszy dzień  wiosny uczniowie klas IV, V, VI przywitali w atmosferze sportowej rywalizacji. O godz. 9:00 na sali gimnastycznej rozpoczęły się zawody sportowe. Drużyny z poszczególnych klas startowały w 10 konkurencjach sportowych. Dodatkowe punkty uczniowie zdobyć mogli odpowiadając na pytania z zakresu wiedzy o sporcie. W tej części miejsce pierwsze zajęła klasa VI, miejsce drugie klasa IV, miejsce trzecie klasa V.

 • Choć jak na razie tylko  kalendarzowa  :)! Postanowiliśmy, że dzień ten będziemy świętować radośnie. W naszej szkole tego dnia nie było zajęć dydaktycznych. Przedszkolaki i klasa pierwsza, z pomocą swoich pań, przygotowały dla wszystkich uczniów wczesnej edukacji opaski „ żabki”. Klasa druga zajęła się wykonaniem  kolorowego „gaiczka”. Natomiast klasa trzecia zrobiła dwie duże Marzanny. Mimo niesprzyjającej pogody nasi najmłodsi ze śpiewem na ustach, przerywanym okrzykami żegnającymi zimę, rześko maszerowali niosąc Marzanny i gaiczek,aby  przywitać Wiosnę. Po powrocie do klas czekała na naszych najmłodszych niespodzianka – słodki poczęstunek.

  Myślimy, że po tak udanym dniu, wiosna nareszcie na dobre u nas zagości.

  Anna Imiołek, Violetta Siwiak

 • 9 marca w hali OSIRu odbył się VII Międzyszkolny Turniej Gier i Zabaw klas I-III rozegrany z udziałem uczniów wszystkich Szkół Podstawowych w Świebodzicach.Pomysłodawcą oraz koordynatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 2.

  Drużyny składające się  z 4 dziewcząt i 4 chłopców rywalizowały w różnorodnych konkurencjach m.in. wyścigi z przeszkodami, „ sadzenie ziemniaków”, podawanie piłki dołem i górą, rzut woreczkiem do kosza, skakanie na skakance czy raczki.W każdej konkurencji liczyła się szybkość i współpraca uczniów z drużyny.

  Po zakończeniu sportowych zmagań odbyło się uroczyste wręczenie medali. Pierwsze miejsce zajęły wspólnie dwie szkoły – PSP nr2 i PSP nr4. Choć i tym razem nie stanęliśmy na podium zawody uważamy za udane.Warto było się sprawdzić.Obiecujemy, że w kolejnych zawodach postaramy się być szybsi…

  Anna Imiołek , Violetta Siwiak

 • 21 marca, pomimo niesprzyjającej aury, uczniowie nie wybrali się na wagary, lecz przyszli do szkoły. Od początku czuć było przyjemną atmosferę wypełniającą klasy i szkolny korytarz. Pierwszego Dnia Wiosny nie odbyły się normalne lekcje, a wszyscy miło spędzili czas na zajęciach, podczas których klasy gimnazjalne obejrzały film „Życie Pi”, który nagrodzony został w tym roku czterema Oscarami za efekty specjalne, muzykę, reżyserię i zdjęcia. Seans, który wielu bardzo zainteresował, a innych wzruszył, pozostawił po sobie pozytywne emocje, dzięki którym padający śnieg nie przesłonił nikomu nadziei na jak najszybszy powrót wiosny.

  Ukoronowaniem Pierwszego Dnia Wiosny było tradycyjne spalenie Marzanny, a wraz z nią przepędzenie uprzykrzającej nam życie - zimy. Ten zwyczaj trwa już bardzo długo i nadal jest kontynuowany. Kiedyś polegał na wieszaniu słomianej kukły na kiju, ścinaniu jej głowy i rozrywaniu na strzępy, po czym była ona spalana lub topiona w rzece. Dziś ograniczamy się jedynie do ostatniego punktu, ale przekaz jest taki jak dawniej.

  Przygotowanie tego święta także wymaga pracy, dlatego opiekunowie Samorządu Uczniowskiego dziękują Patrykowi Staneckiemu za ogromne zaangażowanie, przyniesienie słomy oraz za pomoc w wykonaniu Marzanny. Podziękowania należą się także: Nicoli Wiśniowskiej, Natalii Ślęk, Oli Mielczarek, Ani Filipczyk, Adzie Jankiw, Natalii Matuszewskiej oraz Piotrowi Różyckiemu, którzy chętnie pomogli przy przygotowaniu kukły.

  Aleksandra Mielczarek

 • Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na drzwi otwarte szkoły, które odbędą się w dniu 26 marca 2013 o godzinie 16.30 w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych w Świebodzicach. W programie: zapoznanie z ofertą edukacyjną oraz zwiedzanie szkoły.

 • ZAPRASZAMY NA V MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL TALENTÓW !

  Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli świebodzickich szkół podstawowych do wzięcia udziału w V Międzyszkolnym Festiwalu Talentów.

  Festiwal odbędzie się w dniach 15.04 – 17.04. 2013r.

  w  Miejskim Domu Kultury ul. Wolności

  REGULAMIN

 • W dniu 15 stycznia w naszej szkolnej bibliotece  odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy V pod kierunkiem pani bibliotekarki  Lucyny Przypek.

 • Tak, to już w tym tygodniu - zaczyna się wiosna, choć na dworze, jak na razie, tego nie widać. Z tej okazji w dniu 21 marca (czwartek) nie ma lekcji. Uczniowie ze szkoły podstawowej mają w tym dniu zajęcia zorganizowane przez wychowawców poszczególnych klas, uczniowie gimnazjum natomiast spotykają się o godzinie 10.15 na hali sportowej przy szkole nr 2. Odbędą się tam gry i zawody sportowe oraz palenie Marzanny (zakończenie planowane jest na 12.15).

 • Wielkanoc już blisko, a wraz z nią świąteczne konkursy. Po raz kolejny nasza szkoła brała udział w miejskim konkursie na kartkę wielkanocną „Tradycje Świąt Wielkanocnych”, którego organizatorem jest Burmistrz Miasta Pan Bogdan Kożuchowicz. Zawsze uczestnicy mają ogromną konkurencję, a z roku na rok przybywa coraz więcej prac. Jury w składzie: Pan Burmistrz Bogdan Kożuchowicz, Pani Sekretarz Miasta Anna Żygadło oraz Pani Marzena Korona-Kruk - Kierownik Wydziału Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej, mieli bardzo trudne zadanie - mogli wybrać tylko osiem prac, które zdobędą nagrodę główną oraz zostaną wydrukowane i rozesłane do współpracujących z miastem firm, a także do papieża Franciszka. Ponadto wyróżniono również wiele, równie pięknych i oryginalnych kartek.

 • Dnia 12 marca odbył się szkolny konkurs recytatorski klas I – III szkoły podstawowej.

  Zadaniem  konkursu było m.in. kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, rozbudzanie zainteresowań literackich oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich przed publicznością.

  Na konkurs należało przygotować jeden z wierszy Juliana Tuwima.

  W szkolnych eliminacjach udział wzięło 31 uczestników z klas I - III.

  Jury Konkursowe ,w skład którego wchodziły panie: Violetta Siwiak, Joanna Grzelak, Lidia Półtorak oraz Anita Niedzielska, oceniając recytujących uczniów, wzięły pod uwagę: dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

  I miejsce – Natalia Smędra
  II miejsce – Marcel Walczykiewicz , Wiktoria Bisztyga, Nikola Chrebela, Karol Zyska
  III miejsce – Karolina Podolska
  Wyróżnienia – Wiktoria Bielawska

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów .

  Nauczyciele klas I-III

 • W poniedziałek 04.03.2013 wybrałam się wraz z nauczycielką języka polskiego na konkurs mitologiczny. Trzeba było się na nim wykazać bardzo dużą wiedzą dotyczącą mitologii Jana Parandowskiego. Najlepiej znać dokładnie każdy mit.

 • Dzień Kobiet to święto, które zostało wypromowane w czasach PRL-u, symbolem tego dnia stały się rajstopy i goździki.

  8 marca 1910 roku podczas II Międzynarodowego Zjazdu Kobiet Socjalistek w Kopenhadze ustanowiono dzień 8 marca Międzynarodowym Dniem Kobiet.

 • Po raz osiemnasty odbył się 28 lutego konkurs recytatorski „Pegazik”. Był to etap gminny i tym razem odbył się w Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach. Konkurs ma już swoją historię i właściwie nasza szkoła, z niewielką przerwą kilka lat temu, bierze w nim udział od samego początku. Z roku na rok nasi uczniowie zostają laureatami etapu gminnego bądź powiatowego.

 • Miło nam poinformować, że w konkursie  "Radosne Święta Wielknocne", który jak co roku organizowany był przez Burmistrza Miasta pana Bogdana Kożuchowicza, wśród nagrodzonych znalazły się kartki świąteczne uczniów naszej szkoły: Michała Mielczarka z kl.1, Konrada Sokołowskiego z kl.4 i Mateusza Marcinkowskiego z kl.4.

 • W dniu 14.03.2012 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Potyczkach Językowych  zorganizowanych przez Gimnazjum nr 1 w Świebodzicach. Reprezentantami naszej placówki byli gimnazjaliści:Wiktoria Smędra, Patrycja Kaleniak, Mateusz Izdebski oraz szóstoklasiści: Aleksandra Mielczarek, Natalia Ślęk oraz Mateusz Kamiński.

 • 21 marca 2012r. z okazji pierwszego dnia kalendarzowej wiosny w PZSI odbył się Dzień Sportu zorganizowany przez nauczycielki wychowania fizycznego: p. Magdalenę Wojciechowską i p. Małgorzatę Smędrę.

 • IV Międzyszkolny Festiwal Talentów organizowany jest przez

  Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych w Świebodzicach przy ul. Ciernie 30.

   

  Festiwal  odbędzie się w dniach 28.03.- 30.03.2012r.  w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych w Świebodzicach.

 • 16.03.2012r. w naszej szkole odbył się konkurs polonistyczny klas I – III przygotowany i poprowadzony przez panie: Aleksandrę Jabłońską, Violettę Siwiak oraz Annę Imiołek. W konkursie udział wzięło 5 drużyn. Każda drużyna miała przedstawiciela z klasy I , II , III.

 • „Wszystkie Kolory Świata” to międzynarodowy projekt UNICEF, który rozpoczął się w listopadzie 2011 roku w polskich szkołach. W ramach kampanii, do końca lutego 2012r.,  uczniowie przygotowywali charytatywne laleczki. Laleczki te to nie zwykłe szmaciane zabawki – ale symbol pomocy, jakiej dzieci udzieliły swoim rówieśnikom w Sierra Leone. Do projektu zgłosiło się 1140 placówek edukacyjnych z całej Polski: szkół, przedszkoli, domów kultury i bibliotek publicznych. Reprezentantem miasta Świebodzice w akcji UNICEF był Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych przy ul. Ciernie, którego dyrektor pani Magdalena Stąpor objęła honorowym patronatem szkolną kampanię „Wszystkich Kolorów Świata”.

 • Dnia 16 marca 2012 roku o godzinie 11.00 odbędzie się konkurs polonistyczny klas I - III Szkoły Podstawowej.

  Uczestnikami konkursu są uczniowie, którzy wygrali eliminacje klasowe.

  Klasa I :

  Martyna Oleksyn, Miłosz Gumowski, Nicole Chrebela, Magdalena Biała, Zuzanna Robak.

  Klasa II :

  Daniel Wojno, Hubert Albanowski, Natalia Smędra, Julia Krawiecka, Igor Sosnowicz.

  Klasa III:

  Aleksandra Pawłowska, Alicja Zyska, Gracjan Królikowski, Julia Niejadlik, Angelika Falacińska.

  Wszystkich uczniów klas I - III zapraszamy do wspólnej zabawy.

  Organizatorzy :

  Aleksandra Jabłońska

  Violetta Siwiak

  Anna Imiołek

 • Za nami kolejny konkurs – tym razem mitologiczny. Jest organizowany przez liceum w Świebodzicach dla gimnazjalistów oraz licealistów ze Świebodzic. Z naszej szkoły do etapu miejskiego zakwalifikowały się cztery osoby: Weronika Stolarczyk i Rafał Golczyk z klasy III oraz Angelika Lech i Alicja Ochman z klasy I.

  Konkurs składa się z części pisemnej, półfinału i finału. Po pisemnym teście do półfinału przeszło 6 osób, w tym 3 to uczniowie naszej szkoły – Weronika, Alicja i Rafał. Warto jednak zaznaczyć, że Angelice zabrakło tylko jednego punktu, by znaleźć się w kolejnym etapie. W części ustnej uczniowie losowali po trzy pytania. Na sam koniec okazało się, że musi być dogrywka – walka o pierwsze miejsce między Weroniką a Rafałem, bo to właśnie oni zostali zwycięzcami: pierwsze miejsce zajęła Weronika, drugie – Rafał! Ala odpadła z finału, ale zabrakło jej zaledwie pół punktu, by utrzymać się na pozycji laureata, w ten sposób na trzecim miejscu znalazła się uczennica Gimnazjum nr 1.

  Konkurs wymaga naprawdę bardzo dobrej znajomości mitologii, pytania są zawsze szczegółowe i trudne, zwłaszcza w części ustnej. Gratulujemy zwycięzcom i uczennicom klasy I, które świetnie odnalazły się w świecie bogów i herosów, mimo że były przecież najmłodsze!

  Jolanta Bieniasz

 •  

   

  Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
  Taki dzień raz się w roku zdarza,
  gdy 8 Marca z gwarem wiosny
  wytryśnie z kartek kalendarza.

  Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
  więc śpieszą chłopcy i panowie
  z bukietem życzeń w barwach kwiatów -
  Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.

  Ryszard Przymus „Święto Kobiet”

   

 • 28 lutego br. wspólnie uratowaliśmy 170 dzieci z Sierra Leone. Ten wieczór był niesamowity, nieprzewidywalny, a uwolniona ilość dobrej energii zaskoczyła i wzruszyła wszystkich zgromadzonych w naszym szkolnym holu. Tego dnia odwiedziło nas ponad 70 Gości. Serdecznie Wszystkim DZIĘKUJEMY!

  Na razie zamieszczam tylko link do strony UNICEF, na której złożony został raport z przeprowadzonej akcji "Wszystkie Kolory Świata". Wkrótce zostanie zamieszczona obszerna relacja z licytacji charytatywnych laleczek w naszej szkole.

  Zapraszam do zajrzenia na podaną niżej stronę. Są tam ogólne informacje o akcji i kilkanaście zdjęć z podsumowania projektu w naszej szkole. Niebawem zamieszczę fotorelację na stronie naszej szkoły.

   

  http://www.unicef.pl/szkoly-i-uczelnie/akcje-szkolne/szkoly-wspolpracujace?view=raport&id=2044

  Justyna Gąsior

 • 27 lutego br. pięcioro reprezentantów PZSI udało się z opiekunkami paniami Anetą KlementowskąJustyną Gąsior do Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Świebodzicach. W tej szkole odbyły się miejskie eliminacje Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Organizatorkami były panie: Aneta Bogucka i Małgorzata Krzan, które sprawiły, iż uroczystość przebiegała w rodzinnej, ciepłej, radosnej atmosferze.

   

 • „Daję słowo” to Ogólnopolski Konkurs Ojczyzny Polszczyzny, odbywa się od 2002 roku pod patronatem prof. Jana Miodka. Ideą Konkursu jest wyłonienie utalentowanych uczniów, którzy znakomicie piszą i interesująco opowiadają. W ubiegłych latach organizowano go dla uczniów szkół podstawowych, natomiast od 2011 roku eliminacje obejmą młodzież gimnazjalną, a od przyszłego – również licealną. W roku ubiegłym (2010/2011) w pierwszym etapie wzięło udział ok. 10 tys. uczniów z 440 szkół w kraju i na Ukrainie.


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty