Filtr
 • 19 grudnia jak co roku młodzież z Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych ze Świebodzic wzięła udział w organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach V Międzyszkolnym Konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. W tym roku naszą drużynę tworzyli uczniowie:
  - Angelika Lech – kl. III gimnazjum
  - Klaudia Jagiełło – kl. II gimnazjum
  - Jan Krzystek – kl. II gimnazjum
  Nasi reprezentanci ścierali się w konkursie wzorowanym na znanym teleturnieju „1 z 10” z uczniami : Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum z Roztoki. Rywalizacja była długa i bardzo zawzięta.

 •  

  Krótko przed świętami Gazeta Świebodzicka ogłosiła konkurs na najpiękniejsze opowiadanie związane z Bożym Narodzeniem. Brali w nim udział również uczniowie naszej szkoły. Jury wyłoniło najlepszych – zwycięzcą została Wiktoria Smędra z klasy III gimnazjum, natomiast Ola Mielczarek i Jan Krzystek z klasy II gimnazjum zdobyli wyróżnienia. Gratulujemy wszystkim, a niżej można przeczytać nagrodzone opowiadania – są naprawdę bardzo ciekawe i przypominają, że święta to niezwykły, magiczny, po prostu cudowny czas... 

 •  

  Czekając, kiedy wzejdzie wigilijna gwiazda

  Do wpół zmarzniętej szyby przywarł chłopiec mały.

  Patrzył - zimowe ptaki wracały do gniazda,

  Jakby tego wieczoru też świętować chciały.

  Niegdyś gwiazda z Betlejem mędrców prowadziła,

  Dziś znak daje, by zasiąść do świętej wieczerzy,

  By biel opłatka ludzkie waśnie pogodziła,

  A w sercu znów zamieszkał Ten, co "w żłobie leży".

  Chwila jedna! Przy tobie nikną odległości,

  Co szare - zmienia się w odświętne, tajemnicze.

  Daj nam więcej dni takich, spragnionych miłości,

  Niech świat przy żłóbku Twoim odmienia oblicze.

  o. Franciszek Czarnowski

   

 • W piątek 20.12.13 spotkania z wychowawcami w klasach od 8.15 do 10.30.

  11.00 - Jasełka

  12.00 - zakończenie zajęć.

  Świetlica będzie czynna jak zawsze.

   

   

 • Wizyta tego gościa wzbudza ogromne emocje wśród przedszkolaków. Czekały na niego cały rok. Dzieci przygotowały piosenkę na powitanie gościa. Mikołaj to przecież nie tylko prezenty, to również obietnica dobrej zabawy, wspólnego śpiewania. Mikołaj jest taką osobą, która potrafi docenić wysiłek każdego dziecka i w odpowiedni sposób je nagrodzić. Każdy grzeczny przedszkolak otrzymał wielką paczkę ze słodyczami i małą niespodzianką. Radości nie było końca. Szkoda, że Mikołaj pojawia się w raz w roku, ale w tym cała jego magia. A na koniec była oczywiście wspólna pamiątkowa fotografia i słodki poczęstunek przygotowany przez nasze niezawodne mamy-panią Anię, panią Mirellę i panią Małgosię.

  Violetta Siwiak

 • Tradycyjnie 6 grudnia czekaliśmy na Świętego Mikołaja. Rano spotkała nas wielka niespodzianka Mikołaj zostawił pod drzwiami naszej klasy piękną choinkę i ozdoby na nią. Do przesyłki dołączył list. Z listu wynikało,że musimy choinkę wystroić i dopiero wtedy Mikołaj dostarczy nam prezenty. Szybko zabraliśmy się do pracy a ozdób mieliśmy tyle,że starczyło na dwie choinki. Drugą postawiliśmy na korytarzu, aby wszystkim klasom umilała przerwy. Kiedy nasza choinka była już gotowa nadszedł czas oczekiwania.

 • W piątek 6 grudnia uczniowie z klasy II i III odwiedzili Św. Mikołaja, który w tym roku czekał na nich w Stadninie Koni w Książu. Zanim spotkaliśmy się ze Świętym Mikołajem,zostaliśmy oprowadzeni po stadninie przez panią przewodnik. Mieliśmy możliwość obejrzeć kolekcje zabytkowych powozów i sani .

 • Szlachetna paczka ma już 13 lat. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Dzisiaj projekt Szlachetnej Paczki ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Łączy biednych i bogatych. Jednoczy Polaków w mądrej pomocy.
  Pomysł włączenia się do tego projektu podsunęli nam rodzice Hani Porabik. Pomysł się spodobał


 • Dnia 03.12.2013r. odbył się na hali sportowej OSIR Turniej Piłki Nożnej,w którym wzięli udział uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły. Przygotowania do turnieju trwały kilka dni.
  Swoją pomocą służyli tatusiowie Pan Roman Sałata i Pan Marek Jakubina.

 • Jak co roku 6 grudnia do naszych uczniów przybył Mikołaj. Wszystkim sprawił niewielkie upominki i każdy dostał coś słodkiego, a naszym najstarszym uczniom z klasy III gimnazjum zostawił niezwykły list...

 • Nawet nie zdążyliśmy się spostrzec, a tu już grudzień - miesiąc przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia, które zbliżają się wielkimi krokami. Jednak już od pewnego czasu czuje się w powietrzu przedświąteczną aurę, a to wszystko dzięki dwóm konkursom, organizowanym przez Urząd Miejski w Świebodzicach.

 • 26 listopada klasy gimnazjalne miały możliwość odpowiedzenia sobie na pytania: jakie epidemie były zmorą przeszłości? Czy w dzisiejszych czasach jest możliwe, żeby znów zarazić się czarną ospą? Co to jest pamięć immunologiczna i jak działa? Wszystko wyjaśniło się na dwóch wykładach „Mikrowładcy świata – o zarazach, które dziesiątkowały ludzkość” i „Wielka armia w kropli krwi, czyli jak działa układ odpornościowy”. Oba przygotowała i przeprowadziła Pani Dr Marta Sochocka- biolog, na co dzień pracująca w Laboratorium Wirusologii i Laboratorium Chemii Biomedycznej w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN.

 • William Szekspir oraz jego „Romeo i Julia” nie tracą na wartości. Dramat ciągle jest chętnie wystawiany na scenie, choć akcja często ulega unowocześnieniu i przenoszona jest do współczesności. Mogli to dostrzec uczniowie klas gimnazjalnych wraz z nauczycielami, którzy 5 grudnia wybrali się na ten właśnie spektakl w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru Och-Art, który znany jest z tego, że przedstawienia dedykowane są głównie uczniom - dlatego w repertuarze pojawiają się lektury szkolne. Spektakl, do którego scenariusz napisała Sara Antczak, wyreżyserował Konrad Kujawski.

 • W piątek 29 listopada nasi najmłodsi uczniowie obchodzili Andrzejki. W tym dniu sale lekcyjne zamieniły się w miejsca czarów i magii. Najmłodsi uczniowie klas 0 i I od samego rana włączyli się w obchody tego tradycyjnego dnia. Wróżyli sobie w swoich salach. Ponadto uczennica klasy I Martynka Szymecka przygotowała dla klasy dużą niespodziankę- czarodziejską torbę, która zawierała przeróżne wróżby i słodkości. W zamian za to otrzymała od klasy dyplom Asystenta. Zabawom towarzyszyło dużo śmiechu i magii. Wszyscy uwierzyliśmy,że w tym dniu spełniają się wróżby. W oddziale przedszkolnym oprócz wróżb i lania wosku , rodzice zadbali o słodki stół z pysznościami . Stoły przystrojone były świecami i magicznymi przedmiotami. Odbyły się również konkursy przy muzyce.

 • Jak się będzie nazywał mój przyszły mąż, albo przyszła żona? Kim zostanę? Co mnie czeka w przyszłości? Odpowiedzi na te pytania szuka się od pokoleń 30 listopada w tzw. andrzejki. W ten dzień wróżymy sobie, by przepowiedzieć przyszłość. Popularne jest wróżenie z kart, fusów, wosku oraz ustawianie butów do progu, co według tradycji ma wyłonić osobę, która jako pierwsza z zebranych weźmie ślub. Te i inne zabawy mają swoich zwolenników w całej Polsce. Każdy z nas przecież chciałby zobaczyć, co będzie za kilka, kilkanaście lat…

 • Dzień Sybiraka obchodzony jest 17 września, w rocznicę napaści Rosji na Polskę podczas II wojny światowej. Od 1991 roku organizowany jest przez Związek Sybiraków, polską organizację grupującą byłych zesłańców, a pierwszy taki dzień na świecie odbył się w 2004 roku. Najważniejsze jest wówczas przypominanie prawdziwych losów zesłańców i przekazywanie ich młodym pokoleniom.

 • Integracja w pełnym tego słowa znaczeniu – tak można podsumować wycieczkę klasy I gimnazjum na basen do Wrocławia, bowiem wszyscy zgodnie się bawili i w pełni wykorzystali czas na rekreację. Uczniowie klasy I, prawie w całości, w piątek 29 listopada aktywnie odpoczywali, wykorzystując wszelkie atrakcje we wrocławskim aquaparku.

 •  Zdrowych, wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

 • Serdecznie zapraszamy na Jasełka przygotowane przez naszych uczniów. Przedstawienie odbędzie się w piątek 21.12.2012 o godzinie 9.00 w holu szkoły.

  admin

 • "Moja czteroipółgodzinna tużpoświąteczna podróż..." - tak zaczynało się świebodzickie dyktando - i już było wiadomo, że nie będzie to prosta sprawa. Skomplikowana opowieść o wyprawie na jedną z karaibskich wysp roiła się od językowych pułapek w stylu: "półdiablę,tuż-tuż, pośrodku, raz-dwa, jam session". Ale uczestnicy z entuzjazmem przystąpili do zmagań z językiem polskim i obecnymi w nim internacjonalizmami.


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty