Filtr
 • Dzień Chłopaka, to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. W Polsce jest to święto nieco bardziej popularne od Dnia Mężczyzn, co wiąże się zapewne z popularyzacją idei równości płci i większej aktywności ze strony kobiet, które dzięki niemu zyskują pretekst do okazania swojej sympatii dla chłopców.

 • Zapraszamy wszystkich 

  na koncert charytatywny „Dzięki miłości nie żyję w samotności”
  organizowany przez Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych w Świebodzicach
  dla PIOTRA RÓŻYCKIEGO – naszego przyjaciela, kolegi, ucznia.

  Piotrek pod koniec czerwca, na samym początku wakacji, ciężko zachorował, lekarze stwierdzili nowotwór kręgosłupa w zaawansowanym stanie. Piotr dzielnie walczy z chorobą, potrzebne mu jednak wsparcie i duchowe, i finansowe. Stąd pomysł koncertu – zagrają, zaśpiewają i zatańczą wszyscy, którzy chcieli i mogli być razem z nami.

  KONCERT ODBĘDZIE SIĘ 5 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 18.00 W KLUBIE EMERYTY I RENCISTY W ŚWIEBODZICACH (ul. Żeromskiego 13 – 15)

  W programie wystąpią:
  Bogdan Kożuchowicz - Burmistrz Miasta Świebodzice
  Magdalena Stąpor – Dyrektor Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach
  Klaudia Wysoczańska – uczennica klasy VI PZSI
  Wiktoria Smędra – uczennica klasy III gimnazjum PZSI
  Lazy Rockers – zespół taneczny
  Angelika Lech – uczennica klasy III gimnazjum PZSI
  Schola przy Parafii Św. Mikołaja
  Klaudia Wysoczańska, Wiktoria Smędra, Angelika Lech – uczennice PZSI
  Studio artystyczne „Katharsis” ze Świdnicy

  W trakcie koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie Piotrka. Można również wpłacać pieniądze na konto Fundacji Bona Fide nr 08 1060 0076 0000 3300 0063 1400 z dopiskiem „dla Piotrka”.
  Serdecznie zapraszamy

 • Już 3 października odbędą się wybory na przewodniczącego szkoły. Przypominamy jeszcze raz kandydatów, Przeczytajcie, jakie zmiany zapowiadają, aby wybrać najlepszego!

 • Już 3 października 2013r. uczniowie naszej szkoły podejdą do urny, aby oddać swój głos na jednego z kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Spośród 6 osób, reprezentantów poszczególnych klas, musimy wybrać władze Szkolnego SU. Od 18 września pełną parą ruszyła kampania wyborcza. Korytarze zapełniają się kolorowymi plakatami i ulotkami. Wszystko to ma nam pomóc dokonać właściwego wyboru. Może niektórzy mają już swoich faworytów? Jeśli nie, w najbliższych dniach na pewno go znajdą. A co mają nam do powiedzenia kandydaci? Co o sobie sądzą? Co ich wyróżnia? Dlaczego właśnie na nich mamy zagłosować?

 • Wiek XX jest moim ulubionym okresem historycznym, są to dzieje naszych rodziców i dziadków. Dlatego dnia 19 maja przeprowadziłam wywiad z panią Janiną Krzystek- bezpośrednim świadkiem bardzo ważnego okresu w historii naszego narodu. Znaczną część II wojny światowej spędziła ona na Syberii i to sprawiło, że byłam niezwykle podekscytowana rozmową z panią Janiną.

 • Każdego roku, 17 września w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia w 1939 r. ZSSR napadło na Polskę. Obchody w całym kraju połączone są ze Zjazdem Sybiraków, który odbywa się najpierw w Gdańsku, pod pomnikiem Golgoty Wschodu, a następnie uczestnicy przemieszczają się do Szymbarku na Kaszubach. Spotkania te przyciągają rocznie ok. 5 tysięcy osób. Organizatorem jest Związek Sybiraków, który urządza zjazd od 1991r.

 • W tym dniu odwiedził nas Pan Policjant, który na co dzień jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszej dzielnicy. Swoim przybyciem sprawił dzieciom ogromną radość. Policjant w trakcie spotkania przestrzegał dzieci przed niebezpiecznymi sytuacjami, które mogą ich spotkać. Przypomniał o zasadach poruszania się po chodniku i jezdni. Dużą uwagę zwrócił na to, aby dzieci nie rozmawiały i nie nawiązywały kontaktu z osobami nieznajomymi. Poruszył też tematy dotyczące bezpieczeństwa na podwórku i podczas jazdy rowerem. Miłym akcentem naszego spotkania był podarunek, który nam zostawił. Jest to Komisarz Lew, który wspólnie z nauczycielami na co dzień będzie ostrzegał dzieci przed niebezpiecznymi sytuacjami. Dzieci otrzymały także odblaskowe opaski na rękę z bardzo ważnym napisem "Włącz myslenie".

 • W poniedziałek obchodziliśmy „ Święto pieczonego ziemniaka”. Udało się nam znaleźć ciekawe okazy ziemniaków. Następnego dnia na zajęciach tworzyliśmy z nich i przyniesionych przez siebie warzyw przedziwne postacie warzywnych stworów.
  Powstała piękna galeria.

 • Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska. Do rywalizacji stanęły drużyny ze świebodzickich
  podstawówek i gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowała trzy drużyny. Po raz pierwszy w tym roku zaprezentowała się drużyna dziewcząt z klasy VI w składzie: A. Filipczyk, M. Gumowska, K. Janaszak, A. Kołakowska ( bramkarz), D. Pietruszewska. M. Stopyra, W. Wiśniowska, N. Kramarz, M. Wach, drużyna chłopców z klasy VI w składzie: G. Fuja, J.Melańczuk, K.Pilch, M. Wach, Ł. Wacławek (bramkarz), M. Dobosz, K. Falaciński i drużyna chłopców z klasy I gimnazjum w składzie : A. Dyjak, D. Wach, M. Rogowski, B. Malinowski, M. Hołoszewski, D. Zelczak,

 • Święto pieczonego ziemniaka na stałe wpisało się do kalendarza imprez klas I - III naszej szkoły. W tym roku klasa II i III odwiedziły gospodarstwo Państwa Pomietlak , aby wziąć udział w wykopkach.
  W ciepły choć troszkę pochmurny wrześniowy poranek wesołą gromadą wyruszyliśmy w kierunku pola. Z werwą zabraliśmy się do pracy, po której czekała nas nagroda – pieczenie kiełbasek oraz pyszne rogaliki upieczone przez Panią Zyskę. Wyszukiwaliśmy najmniejsze i najdziwniejsze ziemniaki. Gospodyni pozwoliła nam zabrać ze sobą najciekawsze okazy z których powstaną warzywne stworki.

 • Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów klas I – III  do wzięcia udziału w zajęciach  Koła Teatralnego „Eratka” prowadzonego przez panie: Violettę Siwiak i Annę Imiołek.

  Nasze spotkania będą odbywały się w każdy wtorek od godz.13.00 do 13.45.
  Pierwsze zajęcia już 17 września 2013r. na szóstej lekcji.

  Zapraszamy!

 • I znów, po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, w szkole zabrzmiał znajomy dźwięk dzwonka. W uszach dźwięczał ten niepowtarzalny szum łączących się na korytarzu głosów. Na uroczystym apelu z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014, który odbył się 2 września, w holu zebrali się uczniowie, rodzice i nauczyciele. W tym roku w naszych progach gościliśmy także Radną Naszego Miasta - Panią Marię Dobrzańską. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrała Pani Dyrektor Magdalena Stąpor, która przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz innych nauczycieli.

 • Czas wakacji to okres urlopów, podróży, wycieczek. Mimo że ja w tym roku nigdzie nie wyjeżdżam, zdołałam przez cały lipiec zwiedzić Poznań. Jak to możliwe? Zaprzyjaźniłam się po prostu z niesamowicie miłą rodziną Borejków oraz z ich przyjaciółmi. A wszystko to za sprawą Pani Małgorzaty Musierowicz, autorki ciągle rozrastającej się serii pt. „Jeżycjada”. Książek jest dziewiętnaście, a już w niedalekiej przyszłości, premiera dwudziestej części- „Wnuczki do orzechów”.

 • 26 września br., prawie, że o świcie wyruszyliśmy aby wspólnie odkrywać świat… Grupa gimnazjalistów z naszej szkoły wraz z opiekunami pojechała na XV Dolnośląski Festiwal Nauki organizowany przez Politechnikę Wrocławską.

 • 26 września naszą szkołę odwiedził pan nadkomisarz Robert Topolski, który spotkał się z dziećmi klas I – III.

  Tematem tej szczególnej lekcji było bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły oraz w różnych sytuacjach dnia codziennego.

 • Święto pieczonego ziemniaka na stałe wpisało się do kalendarza imprez klas 1-3 naszej szkoły. W tym roku klasa I zaprosiła uczniów klasy II i III na obchody ludowego zwyczaju zwanego „TUKĄ”. Obrzęd ten związany jest z wykopkami. Tuka to zwyczaj zabawy po pracy w polu, z którego zbierano ziemniaki. Kiedy zamożny gospodarz wiedział, że plony są tak obfite, iż nie zbierze ich własnymi siłami, wysyłał na wieś parobka, ten zaś zwoływał chętnych do pomocy słowami: tuka, tuka! Kiedy praca w polu dobiegała końca, ludzie gromadzili się w jednym miejscu. Na koszt gospodarza jedli, pili, śpiewali i tańczyli. Tuka, zatem to czas pracy, ale i zabawy. Nierzadko do białego rana.

 • Informujemy, że swoją działalność rozpoczęło już koło teatralne "Erato" oraz koło polonistyczne - szczegółowe informacje znajdują się w odpowiednich zakładkach - w "kole polonistycznym" znajduje się także program i terminy wyjazdów do kina dla gimnazjalistów w ramach programu "Nowe Horyzonty Edukacji filmowej". W zakładce "konkursy" znajdziecie regulaminy i terminy najbliższych konkursów - zapraszamy do czytania!

 • Obowiązujący od 10.09.2012r plan został zamieszczony w zakładce "Plan lekcji".


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty