Nasze dyskusje

         Dzisiejszy dzień sprawiał wrażenie idealnego. Nieskalane żadną, choćby najmniejszą chmurką niebo wraz z nieprzerwanie grzejącym słońcem powitało mnie od razu, gdy tylko dzisiejszego ranka otworzyłam oczy. Przez okno do moich uszu dobiegały wesołe rozmowy dzieci bawiących się na placu zabaw, od czasu do czasu przeplatane pociesznymi śpiewami ptaków, a ja poczułam się jak w beztroskiej reklamie pasty do zębów albo proszku do prania, w których zazwyczaj przedstawiona rzeczywistość jest bez żadnej skazy i nikt nie ma powodów do zmartwień. Zapewne większość nastolatków spędzała to upragnione, sobotnie popołudnie w gronie swoich przyjaciół i cieszyła się wyczekiwaną przez powoli wlokący się tydzień wolnością. Albo i nawet wręcz przeciwnie – siedzieli przez cały dzień w domu i delektowali się tym słodkim poczuciem chwilowego spokoju, od rana do wieczora oglądając swoje ukochane seriale i słuchając ulubionej muzyki. Byłam też ja. Zmęczona i śpiąca, marząca o tym, żeby z powrotem zakopać się po czubek nosa w cieplutkiej kołdrze i powrócić do krainy Morfeusza.

Czytaj więcej...

Pokolenie Z? Co to takiego? Pewnie, większość z nas nie wie. Brzmi tak nowatorsko. Nie wiemy, co znaczy, a dotyczy większości z nas.

W Wikipedii odczytamy, że pokolenie Z to pokolenie ludzi urodzonych w Polsce po 2000 roku. Są to ludzie najmłodszego pokolenia, dla których technologia to główne narzędzie do poszerzania wiedzy.

Tzw. „ciche pokolenie”? Dlaczego?

Czytaj więcej...

Poszukiwanie sensu

W pewnej niewielkiej miejscowości, niedaleko lasu mieszkała dziewczyna o imieniu Anna. Była to ponura, małomówna oraz samolubna osoba. Nie liczyła się z uczuciami innych i nie była pomocna ludziom. Wszystko było jej obojętne. W rodzicach postrzegała obcych ludzi. Sądziła, że poświęcają jej zbyt mało czasu i nie interesują się nią. Ale tak nie było, matka z ojcem bardzo ją kochali, troszczyli się o nią. Lecz ona tego nie doceniała. Jakiegoś ważnego elementu w jej życiu bardzo brakowało.

Czytaj więcej...

Yeri

    To był chyba najgorszy dzień mojego życia. Czułam się fatalnie. Po powrocie do domu ze szkoły jedyne, na co miałam ochotę, to rzucić się na łóżko, owinąć ciepłym kocem i nie wychodzić stamtąd do końca swoich dni. Ewentualnie, uwzględniając małe przerwy na zjedzenie kolejnej tabliczki czekolady w ramach pocieszenia.

Czytaj więcej...

    Dwudziestolecie międzywojenne to jedna z najkrótszych epok literackich. Charakteryzuje się swoją różnorodnością, rozwojem literatury i malarstwa oraz postępem technologicznym. Ludzie żyjący w tej epoce mieli kontrastowe nastroje. Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę i zakończeniu I wojny światowej wszyscy cieszyli się i radowali. Jednak z upływem lat odczucia te zmieniały się.

Czytaj więcej...

A gdy szkolny dzwonek brzmi, klasa staje już pod drzwi.

Pod drzwi sali numer pięć, bo na chemii dziś jest rtęć.

Czytaj więcej...

 Tolerancja. Jakie więzi łączą ludzi?

 

   Czym jest tolerancja?

Każdy z nas powinien wiedzieć, co oznacza być tolerancyjnym czy tolerować coś. Jest to poszerzanie swoich poglądów i poznawanie innych kultur, wierzeń. Dziś używamy tego słowa jako przeciwieństwo dyskryminacji i rasizmu. Tolerujemy inność innych ludzi, nie wytykamy ich palcami dlatego, że są inni, tylko zwracamy uwagę na ich postępowanie i charakter, a nie na religię lub ubiór.

Czytaj więcej...

            Osiągnięcie sukcesu jest priorytetem każdego człowieka. Całe życie stawiamy przed sobą różne cele, które pragniemy zrealizować. Sukces jest więc spełnieniem oczekiwań człowieka, zaplanowanym i zrealizowanym w przeciągu pewnego czasu. Postawienie sobie w życiu celów łączy się m. in. z dużymi obowiązkami, wytrwałością oraz pozytywnym nastawieniem do życia. Niejednokrotnie związane jest z krytyką innych osób wobec nas, co skłania do zastanowienia się nad sobą i jeszcze większą motywacją do pracy. Istnieje wiele innych czynników wpływających na osiągnięcie sukcesu przez człowieka, jednak jedno jest pewne – aby było to możliwe, trzeba ciężko pracować.

Czytaj więcej...

Bolesław Chrobry, bitwa pod Wiedniem, powstanie listopadowe, wszystko to wchodzi w skład historii, historii, którą każdy powinien znać, choć nie każdy chce, tłumacząc się tym, że się nigdy nie przyda, jest nudna albo po prostu jej nie lubi. Skoro jest nam niepotrzebna, to po co się jej uczyć?
Znajomość historii własnego narodu jest czymś w rodzaju patriotycznego obowiązku, właściwie jednym z najważniejszych patriotycznych obowiązków, bo, co odpowiemy, gdy ktoś nas zapyta o władców Polski albo o jakieś ważne historycznie wydarzenie? Ze swoją niewiedzą nie zabłyśniemy w czyichś oczach, a już na pewno nie będziemy postrzegani jako patrioci.

Czytaj więcej...

Czasy nieustannie ulegają zmianie. Coraz częściej słyszy się, że dla dzisiejszego pokolenia młodzieży słowa: „Bóg, Honor, Ojczyzna” tracą na znaczeniu. Dość często widzi się młodych ludzi dewastujących groby i pomniki poległych walczących w czasie I i II wojny światowej o granice i wolność. Zatem, co zmieniło się w naszych charakterach, że jesteśmy tak odmienni od tych z czasów Szarych Szeregów?

Czytaj więcej...


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
grudzień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty