Filtr
 • Dnia 14 lutego 2014r. w naszej szkole zakończyła się akcja zbierania karmy dla psów z wałbrzyskiego schroniska. Dzięki hojności dzieci i ich rodziców udało się nam zebrać: 93,5 kg karmy dla psów.
  Najwięcej karmy zebrała klasa: III SP – 39,5 kg.
  klasa II SP – 21 kg,
  klasa 0 – 10 kg,
  klasa I gimnazjum – 10 kg,
  klasa IV SP – 9 kg
  klasa I SP – 4kg.

  Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tej akcji.

 • „ Czysty, wesoły chodzę do szkoły” to hasło konkursu organizowanego przez firmę Rossmann.
  Uczniowie klasy II i III wykonali zadanie konkursowe, którym była praca plastyczna . Owa praca miała ona przypomnieć podstawowe zasady higieny i dbałości o zdrowie.
  Wysiłek dzieci został doceniony, każdy uczeń otrzymał – niezbędnik higieniczny, który pozwoli klasowym czyściochom dbać o zdrowie.

  Anita Niedzielska
  Anna Imiołek

 • „Pegazik” jest konkursem recytatorskim z dziewiętnastoletnią tradycją. Od kilku lat, co roku, bierzemy w nim udział, a 11 lutego 2014 r. odbył się on w naszej szkole. Został zorganizowany przez Panie: Jolantę Bieniasz, Justynę Gąsior, Agatę Wachowiak oraz Agatę Rantfl-Liwo. W zmaganiach brało udział sześcioro uczestników, którzy, występując w kategorii „starsi”, zaprezentowali wiersz oraz fragment wybranej przez siebie prozy. Wszystkich występów wysłuchali Pan Łukasz Kwadrans – Przewodniczący Rady Miejskiej Świebodzic i Pani Dyrektor Magdalena Stąpor oraz uczniowie.

 • „Tańcz – nie żałuj podłogi, tańcz – niech niosą cię nogi...” śpiewa Golec uOrkiestra. Uczniowie naszej szkoły wzięli sobie te słowa mocno do serca, bo 13 lutego br. spotkali się na dyskotece walentynkowo-karnawałowej, zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. O oprawę muzyczną zadbali: Jan Krzystek, Paweł Kułysz i Dominik Zelczak.

 • Nasi uczniowie po raz kolejny mieli okazję spotkać się z osobistościami ze świata polityki. 10 lutego dziesięcioro uczniów: Aleksandra Mielczarek, Katarzyna Półtorak, Wiktoria Smędra, Angelika Lech, Alicja Ochman, Natalia Ślęk, Jan Krzystek, Przemek Siamburski, Dawid Kramarz i Daniel Dominik wraz z opiekunem Panią Agatą Rantfl-Liwo uczestniczyli w dyskusji z członkiem zarządu województwa dolnośląskiego – Jerzym Tutajem, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 w Świebodzicach.

 • 12 lutego odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa klas 0 – III Szkoły Podstawowej. Kolorowe balony, serpentyny zmieniły codzienny wystrój holu w salę balową. Uczniowie bawili się pod czujnym okiem swoich nauczycieli i rodziców. Zabawę poprowadził pan Michał Sokołowski, grając i śpiewając największe przeboje minionych lat. Dzieci zaprezentowały się w niezwykłych, bajkowych strojach. Nie zabrakło: Kowbojów, Księżniczek, Tygrysów, Wampirów, Rycerzy itp. W trakcie przerw czekał na dzieci słodki poczęstunek. Odbyły się również konkursy oraz była możliwość zakupu losu na stoisku „ Fantolandia” prowadzonego przez panie Violettę Siwiak , Annę Imiołek i Samorząd Uczniowski. Zebrane pieniążki - 310zł – zostały przeznaczone na zakup szczepionek dla dzieci z Sierra Leone.


  Anna Imiołek

 • Serdecznie zapraszamy rodziców oraz dzieci chętnych do zapisania się do klasy I szkoły Podstawowej na "Drzwi Otwarte", które odbęda się w dniu 13.02.2014 o godz. 16.30.

  W programie:

  - zwiedzanie szkoły (zapoznanie z baza lokalowa oraz formami pomocy psychologiczno - pedagogicznej dla uczniów)

  - zajęcia otwarte: wykorzystanie pomocy dydaktycznych w procesie edukacyjnym, gry i zabawy rozwijajace

  - konsultacje z wychowawcami klas, pedagogiem szkolnym oraz psychologiem.

   

  Uprzejmie informujemy, że zapisów uczniów dla klas I Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach można dokonać w sekretariacie szkoły. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 74 666 96 35.

  Serdecznie wszystkich zapraszamy

   

  Pobierz kartę zapisu dziecka 

 • Zajęcia odbywają się od godziny 9:00 do 14:00

  Organizatorzy zapewniają drugie śniadanie.

   

  1. PONIEDZIAŁEK  – 17.02.2014
  • Zapoznanie z programem zajęć.
  • Omówienie zasad bezpieczeństwa.
  • Zabawy integracyjne.
  • Śniadanie.
  • Zajęcia plastyczno – techniczne.
  • Gry i zabawy ruchowe  – zajęcia na sali gimnastycznej, w pracowni komputerowej, zabawy na świeżym powietrzu, itp.
 • Samorząd Uczniowski ogłasza akcję: „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska”. W ramach akcji ogłaszamy zbiórkę karmy dla piesków przebywających w schronisku w Wałbrzychu.
  Dary prosimy przekazywać do wychowawców klas w okresie od 03.02.2014r. do 14.02.2014r. Klasa, która zbierze najwięcej karmy dla zwierząt zostanie nagrodzona.
  Każdy kto kocha zwierzęta może wspomóc naszą akcję!!!

  Samorząd Uczniowski

 • Wszelkie spektakle wrocławskiego teatru muzycznego „Capitol” to wielkie wydarzenie, tworzone z ogromnym rozmachem i zaangażowaniem. Nie inaczej było i tym razem, gdy pojechaliśmy na przedstawienie pt.: „Zaczarowane podwórko”.

 • 22 lutego zachciało nam się czarów…. i wybraliśmy się do Wrocławia do teatru muzycznego CAPITOL na … „Zaczarowane podwórko”. Co może zdarzyć się na „zaczarowanym podwórku”? Oczywiście czary, do których zdolna jest tylko dziecięca wyobraźnia!

  • W ankiecie wzięło udział 20 osób

  Ankieta zawierała 11 pytań, na które udzielono następujących odpowiedzi:

 • 25 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa klas 0 – III Szkoły Podstawowej. Kolorowe balony i serpentyny zmieniły codzienny wystrój holu w salę balową. Uczniowie bawili się pod czujnym okiem swoich nauczycieli i rodziców.

  Zabawę poprowadził pan Krzysztof Bucki, grając i śpiewając największe przeboje minionych lat oraz najnowsze hity. Dzieci chętnie śpiewały wraz z panem Krzysztofem.

  Uczniowie zaprezentowali się w niezwykłych, bajkowych strojach. Nie zabrakło: kowbojów, księżniczek, tygrysów, wampirów, rycerzy itp.

  W trakcie przerw czekał na dzieci słodki poczęstunek.

  Odbył się również konkurs na najpiękniejsze przebrania.Zwycięzcy zostali obdarowani koronami i czekoladami.

  Dzieci w doskonałych nastrojach wróciły do domów.

  Anna Imiołek,Violetta Siwiak

 • Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do wyrażenia ukochanym dziadkom wdzięczności za ich miłość i troskę.

  18 stycznia uczniowie klas 0 - III zaprosili swoje babcie i dziadków na przygotowaną specjalnie dla nich uroczystość. Babcie i dziadkowie wysłuchali przygotowanych dla nich wierszy i piosenek, obejrzeli również popisy aktorskie w „ Jasełkach” swoich wnucząt.

  Po części artystycznej seniorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz otrzymali wykonane przez wnuki prezenty.

  Anna Imiołek,Violetta Siwiak

 • Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do wyrażenia ukochanym dziadkom wdzięczności za ich miłość i troskę.

  18 stycznia uczniowie klas 0 - III zaprosili swoje babcie i dziadków na przygotowaną specjalnie dla nich uroczystość. Babcie i dziadkowie wysłuchali przygotowanych dla nich wierszy i piosenek, obejrzeli również popisy aktorskie w „ Jasełkach” swoich wnucząt.

  Po części artystycznej seniorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz otrzymali wykonane przez wnuki prezenty.

  Anna Imiołek,Violetta Siwiak

 • Podczas ferii zimowych w naszej szkole odbywały się zajęcia świetlicowe, które, jak się okazało, były ciekawe, interesujące, a przede wszystkim potrzebne, bo zadowoleni byli nie tylko uczniowie, ale także sami rodzice. Wielokrotnie podkreślali, że dzieci się dobrze bawią, zajęcia były ciekawe, pouczające, rozwijały zainteresowania i wyobraźnię. Takie opinie wyrażone zostały w ankiecie przeprowadzonej po feriach – szczegółowe wyniki ankiety zostaną przedstawione w najbliższych dniach.

 • W przeddzień ferii zimowych uczniowie Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach odbyli lekcje w przenośnym planetarium.  Dla wielu z nich była to fascynująca przygoda.  Wewnątrz kopuły obserwowali ruchy stery niebieskiej, ruchy Ziemi i planet w przestrzeni kosmicznej. Przemieszczali się  w czasie dzięki czemu obserwowali zmiany pór roku i długości dnia, zmiany faz księżyca, zaćmienia Słońca i Księżyca. W czasie seansu w planetarium odwiedzili Marsa i „stanęli na powierzchni Księżyca”. W zajęciach wzięło udział 130 uczniów w różnym wieku. Dlatego też seanse dostosowano do wieku uczestników, a prowadzący długo odpowiadał na niekończące się pytania.

 • Zakończył się Ogólnopolski Konkurs Literacki „Hyperversum”. W naszej szkole brało w nim udział kilka osób z klas I – III gimnazjum, jednak tylko praca Wiktorii Smędry z klasy I została wysłana na etap ogólnopolski i znalazła się wśród 300 innych nadesłanych z całej Polski.

  Wiktoria nie została laureatem konkursu, ale należą się jej zasłużone gratulacje, bo konkurs nie należał do łatwych. Przede wszystkim należało przeczytać obszerną powieść „Hyperversum”, a następnie opisać dalsze losy bohaterów książki. Wymagało to czasu i sporo twórczej pracy.

  A na koniec polecamy wszystkim powieść „Hyperversum”, ponoć warto przeczytać! (można ją pożyczyć w naszej bibliotece, bo w ramach konkursu otrzymaliśmy kilka egzemplarzy)

   

   

 • 23 lutego odbył się w naszej szkole etap miejski Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” dla gimnazjalistów. Wzięło w nim udział 10 uczniów: 5 z gimnazjum nr 2 oraz 5 z Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych.

  Komisja Konkursowa w składzie: Małgorzata Nosal – nauczyciel ze Szkoły Specjalnej, Irena Horbaczewska – nauczyciel z LO w Świebodzicach i Ewa Tadeuszak z Biblioteki Miejskiej wyłoniło trzy osoby, które będą reprezentowały Świebodzice w etapie powiatowym. Są to: Angelika Lech i Wiktoria Smędra z Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych oraz Kamila Osóbka z Publicznego Gimnazjum nr 2.

 • 13 lutego br. o godz. 13.00 rozpoczęła się jedna z najradośniejszych uroczystości w naszej szkole. Tego dnia o Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych w Świebodzicach mówiło się i pisało w niemal całym województwie dolnośląskim.

   

   

 • 9 lutego br. w naszej szkole odbyły się eliminacje do Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Uczniowie z klas 4-6 oraz 1-3 gimnazjum licznie wzięli udział w konkursie i starannie się przygotowali do publicznych wystąpień. Jury w składzie:

  p.Jolanta Bieniasz, p.Agata Ranftl- Liwo i p.Justyna Gąsior wyłoniło w każdej kategorii wiekowej po 5 osób, ktore będą reprezentowały PZSI w etapie miejskim konkursu.

 •  

   

  W dniu 8.02.2012 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III etapie Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach. Reprezentantami naszej placówki byli gimnazjaliści: Weronika Stolarczyk, Adam Budziak i Piotr Tesarski pod opieką pani Wiolety Jamróz.

   

   

 • 1 lutego br. - uczniowie klasy szóstej PZSI wraz z wychowawczyniami odwiedzili Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Świebodzicach, by wziąć udział w VII Szkolnym Festiwalu Nauki organizowanym przez działający w tamtejszej szkole Klub Młodego Odkrywcy. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci zarówno przez gimnzjalistów, jak i przez główne organizatorki imprezy- panie Katarzynę Cabanek oraz Elżbietę Lenik.

  Największą atrakcją dla gości było - jak co roku- samodzielne wykonywanie doświadczeń przyrodniczych. Zobaczcie sami.

  J.G.

 • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych na uroczyste otwarcie kompleksu szkolnego, które odbędzie się 13 lutego 2012 roku o godz 13.00.

   


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty