Moim hobby jest taniec. Jako przedszkolak pierwszy raz zatańczyłam krakowiaka w zerówce. Następnie przez trzy lata tańczyłam też poloneza i poleczkę. W czwartej klasie należałam do zespołu Pink - tańczyłyśmy w różowych koszulkach i w czarnych getrach. W piątej ćwiczyłam hip-hop u Ady Piaseckiej, a w szóstej klasie chodziłam na warsztaty taneczne. Gdy zaczynam tańczyć, czuję, że rozpiera mnie energia, czuję w sobie moc tańca i energii, której nie mogę zatrzymać. W roku 2014/2015 będę chodziła na aerobik. Mam 10 dyplomów tanecznych, w tym dwa z pierwszym miejscem. Bardzo lubię tańczyć, przeważnie gdy nie mam, co robić, nudzi mi się i mam wolną chwilę. Taniec to moja pasja i całe moje życie.


Taniec bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie, tracimy wtedy dużo kalorii, a nasza sylwetka staje się smukła i piękna. Kiedy się tańczy, najważniejsze jest, aby w trakcie popić 3, 4 razy wodę. „Pół godziny tańca towarzyskiego to utrata takiej samej ilości kalorii, jak podczas trzydziestu minut energicznego spaceru, a tańczenie przy muzyce disco lub rock and roll pozwala na spalenie jeszcze większej porcji kalorii”, mówi Lyndon Wainwright z British Dance Council. Taniec przynosi korzyści porównywalne z ćwiczeniami fizycznymi, co więcej przez wielu jest uważany za przyjemniejszy. Poza tym, możesz dostosować tempo do swych potrzeb – wolny fokstrot nie jest bardziej dynamiczny niż spacer, salsa zaś przyprawi cię o rumieńce i naprawdę szybki puls. Taniec jest doskonałą formą rozrywki, umożliwia utrzymanie dobrej kondycji, jest świetnym sposobem na poznanie nowych ludzi, wreszcie – nie staje się nudny, jak powtarzane wielokrotnie prace domowe.
Oto zdrowotne korzyści z tańczenia:
• zapobieganie chorobom serca - specjaliści z zakresu chirurgii sercowo – naczyniowej rekomendują trzydziestominutowy, wykonywany kilka razy w tygodniu w umiarkowanym tempie aerobik. Taniec pozwala spalić nadmiar kalorii, zmusza serce do wytężonej pracy, więc idealnie wpływa na nasz układ krążenia;
• obniżenie poziom tłuszczu we krwi - w badaniu przeprowadzonym przez naukowców z Danii wzięli udział mężczyźni i kobiety w wieku 60 – 82 lata. Uczestnicy byli zdrowi, ale nie podejmowali żadnej aktywności fizycznej. Po pięciu miesiącach regularnego tańczenia zanotowano u nich znacznie niższy poziom tłuszczu we krwi;
• utrata na wadze - badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych dowiodły, że uczęszczanie na lekcje jakiegoś energicznego rodzaju tańca pozwala na spalenie takiej ilości kalorii, jak w przypadku regularnych ćwiczeń na siłowni;
W Polsce sławni tancerze to Paweł Michno i Rafał Maserak. Stali się popularni dzięki programom tanecznym „Taniec z gwiazdami”, „Go to Dance”.
PAWEŁ MICHNO to polski choreograf, instruktor tańca i tancerz zawodowy (uzyskał dyplom ZASP). Jest również sędzią tanecznym. Specjalizuje się w tańcu jazzowym i wszelkich jego odmianach – lyrical jazz, broadway jazz, modern jazz. Pracuje jako choreograf w programie "You Can Dance - Po prostu tańcz". Od 2007 roku w Egurrola Dance Studio, prowadzi formację Jazz One i tworzy dla niej choreografię. Formacja Jazz One odniosła już wiele sukcesów m.in. wywalczyła już dwukrotnie tytuły Mistrzów Polski oraz Mistrzów Świata (2010,2011)
Rafał Maserak (ur. 17 lutego 1984 w Warszawie) – polski tancerz reprezentujący najwyższą taneczną klasę S. W 2006 wystąpił w serialu Na dobre i na złe jako tancerz i w teledysku zespołu La Karnita. W 2007 był reporterem Projektu Plaża i wystąpił w programie Szymon Majewski Show oraz w teledysku Warszawskiego Hip-Hopowego duetu Sokół&Pono w utworze "Poczekalnia dusz". Wystąpił także w Reality Show "Amazonki" oraz "Gladiatorzy" w TV Polsat. Był związany z aktorką Małgorzatą Foremniak. Jest trzykrotnym wicemistrzem Polski w tańcach latynoamerykańskich i standardowych oraz dwukrotnym wicemistrzem Polski w tańcach latynoamerykańskich, zwycięzcą i finalistą turniejów zagranicznych Gold Master we Włoszech, Paris Open we Francji, Austrian Open w Austrii, Russian Open w Rosji. Reprezentant na międzynarodowych festiwalach tańca w Blackpool, German Open, International, UK, Allassio.
Gdzie się uczyć tańca?
W Świdnicy - studio artystyczne „Katarsis” przy ul. Spółdzielczej 14; aby się zapisać, należy podać: - imię i nazwisko dziecka, -wiek , -rodzaj zajęć - telefon kontaktowy.
W Świebodzicach - Miejski Dom Kultury na ul. Wolności 13
Hip-hop poniedziałek godz.16:00
Breakdance wtorek godz. 15:30
Taniec nowoczesny wtorek godz.17:00

W przyszłości chcę zostać nauczycielką tańca, aerobiku lub zumby..

Daria Pietruszewska

Jeśli ktoś chce ze mną pisać o tańcu to zapraszam na moją pocztę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Źródła:
pl.wikipedia.org/
szkolatanca-bogdan.pl/nauka-tanca-ma-zbawienny-wplyw-na-nasze-zdrowie
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid...id...

 

 


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty