Filtr
 • Informujemy, że w dniu 6.05.2014 w godz. 16.30-18.00 organizowane będa Drzwi otwarte szkoły podczas których konsultacji będa udzielali nauczyciele uczacy w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych. 

  Serdecznie zapraszamy

 • Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko wyjazdy do teatru, ale przede wszystkim zabawa w teatr. Dzieci mają naturalną potrzebę wyrażania się w różnych formach, odczuwają potrzebę fantastyki i fikcji, przeżywają wartości moralne. Teatr jest dla nich rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć.
  Działalność teatralna rozwija wyobraźnię , fantazję , twórcze myślenie, a także poprawną, piękną mowę oraz rozwija pamięć wzrokowo – słuchową.

 • Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły razem z Panią Anetą Kąsiel i Panią Małgorzatą Smędrą wybrali się na rozprawę sądową. Ma to związek z akcją „Masz tyle praw, ile ich znasz”, której pomysłodawcą i koordynatorem w naszej szkole jest Pani Aneta Kąsiel. Kolejne spotkanie na sali rozpraw odbyło się 03.04.2014 r., a uczestniczyli w niej uczniowie klas I-III gimnazjum.
  Pierwszy raz miałam okazję uczestniczyć w prawdziwej rozprawie sądowej. Do tej pory mogłam je oglądać tylko w telewizji w jednym z popularnych programów. Sprawa, która dotyczyła kradzieży, Największe wrażenie wywarł na mnie cały przebieg rozprawy sądowej. Chętnie przyglądałam się pracy sędziego – Pana Sebastiana Kowalskiego i prokuratora – Pana Marcina Witkowskiego. Tuż po rozprawie wybraliśmy się do Pani Małgorzaty Krajewskiej, która jest prokuratorem i z przyjemnością opowiedziała nam o swoim zawodzie.

 • 15 kwietnia 2014 roku dwie gimnazjalistki ze Świebodzic, z Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych, reprezentowały nasze miasto w etapie rejonowym 59. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego w Polanicy Zdroju. Był to już trzeci etap tego konkursu, pierwszy – miejski i drugi – powiatowy były zorganizowane w Świebodzicach. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się Wiktoria Smędra i Angelika Smędra z klasy III gimnazjum, wystąpiły w kategorii: poezja śpiewana.

 • W ramach realizacji „Roku Sportu” 11 kwietnia 2014 r. w naszej szkole został zorganizowany Turniej Tenisa Stołowego. Przygotowaniem zawodów zajęły się Panie: Małgorzata Smędra oraz Magdalena Wojciechowska. W rozgrywkach wzięli udział reprezentanci ze wszystkich świebodzickich szkół podstawowych.

 • W ostatnich tygodniach uczennice Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach wzięły udział w prawdziwej sesji nagraniowej w studiu stworzonym w jednej z klas, gdzie przy asyście profesjonalnych muzyków -  produkcyjnej ekipy nagrały utwory, z których obecnie powstaje pierwszy muzyczny krążek zespołu.

 • W piątek o godz. 18.00 spotkaliśmy się w teatrze w Świdnicy – czworo uczniów z gimnazjum: Monika Wach, Nicole Kramarz, Dominik Zelczak i Krystian Wach oraz dwie nauczycielki: Jolanta Bieniasz i Agata Ranftl-Liwo – to nietypowe, właściwie weekendowe spotkanie związane było z przyjazdem do Świdnicy sławnej aktorki – Kingi Preis. Wszystkim znana jest najbardziej z „Ojca Mateusza” czy serialu „Ja to mam szczęście”, ale grała w wielu innych filmach („Dom zły”, „W ciemności”, „Pod mocnym aniołem”, „Farba”, „Poniedziałek”, „Sala samobójców”, „S@motność w sieci” - to tylko niektóre), także śpiewa i występuje w teatrze.

 • W środę, 26 marca 2014 r. trzy uczennice naszego gimnazjum: Aleksandra Mielczarek, Klaudia Jagiełło i Natalia Ślęk wzięły udział w IX edycji konkursu ,,Arsenał Pamięci”. Odbył się on w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy, gdzie dziewczęta udały się pod opieką p. Jolanty Bieniasz.

 • Dnia 24 marca odbył się w Gimnazjum nr 1 I Miejski Turniej Unihokeja Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych organizowany w ramach Roku Sportu. W turnieju wzięły udział świebodzickie szkoły podstawowe i gimnazjalne. Turniej rozgrywany był w systemie każdy z każdym. Wygrywał zespół, który zdobył największą liczbę punktów.

 • Na zajęciach wychowania fizycznego realizujemy dodatkowe zagadnienia z gimnastyki sportowej . Piramidy są jedną z odmian ćwiczeń akrobatycznych o charakterze równoważno – statycznym. Ćwiczenia te są atrakcyjne , ponieważ wprowadzają nowe elementy oraz wykorzystują już znane. Uczniowie rozwijają się ruchowo, jednocześnie współdziałają w grupie ucząc się: polegać na sobie, wzajemnie się asekurować i wspierać.

  M.W

 • Dnia 18 .04.2013r.Szkoła Podstawowa nr 4 zorganizowała Konkurs recytatorski wierszy znanego i lubianego przez dzieci poety – Juliana Tuwima. Konkurs odbył się w Miejskim Domu Kultury. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów z klas I-III, którzy zostali wybrani wcześniej w eliminacjach szkolnych (klasa pierwsza –Karol Zyska i Marcel Walczykiewicz, klasa druga – Wiktoria Bisztyga, Nicole Chrebela , klasa trzecia – Natalia Smędra).

 • Z przyjemnością informujemy, że w naszej bibliotece już są dostępne nowe książki, zapraszamy do wypożyczania i czytania najlepszych powieści dla młodzieży, a także dla dorosłych. Większość kupionych pozycji to światowe bestsellery:

  Riggs „Osobliwy dom pani Peregrine”
  Lauren „Pandemonium” , „ Delirium”
  Baggott „Nowa Ziemia”
  Marriott „Cienie na księżycu”

 • Za nami jedno z największych przedsięwzięć naszej szkoły – FESTIWAL TALENTÓW, który odbył się w Świebodzicach już po raz piąty. Trwał trzy dni, w czasie których podziwialiśmy talenty teatralne, wokalne, taneczne i plastyczne. Konkurs cieszy się dużą popularnością, wzięło w nim udział około 90. uczestników, z czego jesteśmy bardzo dumni. Jego niewątpliwą zaletą jest profesjonalne jury, które wybrało w każdej kategorii najlepszych w mieście.

 • Święta Wielkanocne dawno już za nami, ale koniecznie musimy pamiętać oraz przypomnieć innym, że tuż przed świętami wielkanocnymi, reprezentująca naszą szkołę - Wiktoria Smędra, udała się do świebodzickiego hospicjum stacjonarnego, działającego przy Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „MIKULICZ”. Podopieczni oprócz życzeń świątecznych dostali kolorowe kartki wielkanocne, które zostały własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów.      

 • 10 kwietnia uczniowie gimnazjum z naszej szkoły pojechali do Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy, wyjazd był zorganizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego. Nauczyciele, którzy tam pracują, pokazali nam każdą salę, w której młodzież uczy się praktycznej nauki zawodu oraz omówili zasady działania profesjonalnego sprzętu np. obrabiarki. Dziewczyny były szczególnie zainteresowane pracownią fryzjerską, chłopcy natomiast zobaczyli, gdzie można się nauczyć zawodu mechanika samochodowego, mechatronika, elektryka czy operatora obrabiarki.

 • Dnia 8 kwietnia 2013r. Już po raz dziesiąty na hali sportowej w Świdnicy spotkali się uczestnicy Gimnazjady w Aerobiku Rekreacyjnym, organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Świdnicy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: zespoły trzyosobowe i sześcioosobowe. W tym roku dziewczęta z klasy I gimnazjum: Natalia Kubiszewska, Natalia Ślęk oraz Aleksandra Mielczarek wzięły udział w potyczkach jako zespół z trzema zawodniczkami.
  Po każdym występie poprzeczka rosła w górę. Wszystkie grupy były świetnie przygotowane i prezentowały wysoki poziom. Każdy element został dokładnie wykonany, a układy były starannie dopracowane. Niestety naszym dziewczynom nie udało się zdobyć miejsca na podium, pomimo cotygodniowych ciężkich prób i przygotowań. Podziękowania za poświęcony czas i zaangażowanie należą się Paniom Magdalenie Wojciechowskiej i Małgorzacie Smędra, które od kilku miesięcy czuwały, aby występ wypadł jak najlepiej.

 • 29.03.2012 r.  w ramach IV Festiwalu Talentów odbyły się występy wokalne.

  Uczestniczyli w nich uczniowie z  klasy I-III- 49 uczniów ;  z klasy IV-VI - 13 uczniów.

   

 • Podczas IV Festiwalu Twórczości  w kategorii Talent Plastyczny zorganizowano galerię  prac uczniów świebodzickich szkół podstawowych. Dnia 28.03.2012 odbyła się ocena prac plastycznych.

   

 • W pierwszy dzień IV Międzyszkolnego Festiwalu Talentów odbył się przegląd teatrów ze świebodzickich szkół podstawowych. Brało w nim udział 8 grup, których występy oceniało Jury w składzie:p. Małgorzata Nosal (przewodnicząca), p. Irena Horbaczewska, p. Agnieszka Gielata.

   

 • „Arsenał pamięci” to konkurs powiatowy, który co roku jest organizowany przez Komendę Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Świdnicy. Odbywa się już po raz siódmy, tym razem wzięło w nim udział 12 gimnazjów i 7 drużyn harcerskich. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III gimnazjum – Weronika Stolarczyk, Magdalena Kysiak i Patrycja Kaczmarek – wystąpiły w tym konkursie po raz trzeci i ostatni, bo przecież kończą już gimnazjum. Tym bardziej należą im się ogromne gratulacje, bo historię Alka, Rudego i Zośki znają po prostu świetnie. Zdobyły co prawda czwarte miejsce, ale konkurs jest niezwykle trudny – przez trzy godziny uczniowie drużynowo (trzy osoby ze szkoły) rozwiązują krzyżówki, rebusy, układają domino, rozpoznają postacie na zdjęciach i odpowiadają na wiele szczegółowych pytań dotyczących wydarzeń opisanych w książce Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Po ciężkich zmaganiach odbył się apel, w którym udział wzięli zaproszeni goście, wśród nich między innymi: Maria Jaworska, która reprezentowała Wójta Gminy Świdnica, Adam Pietras ze świdnickiego Departamentu Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, przedstawiciele ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – prezes Tadeusz Łyżwa oraz wiceprezes Marian Kowalik. Całość prowadził komendant hufca Świdnica hm. Piotr Pamuła – koordynator konkursu. Podczas tego niezwykle uroczystego apelu przyznano nagrody: pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z gimnazjum w Roztoce, drugie – z gimnazjum w Lutomi Dolnej, trzecie – z gimnazjum w Witoszowie, a zaraz za nimi nasza szkoła, która zdobyła nagrodę Burmistrza Świebodzic jako najlepsza w Świebodzicach. Gratulujemy!!!

 • 26 marca w Świdnicy odbył się etap powiatowy konkursu recytatorskiego „Pegazik”dla uczniów gimnazjów, naszą szkołę reprezentowały Angelika Lech i Wiktoria Smędra. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z powiatu świdnickiego. Poziom był oczywiście wysoki, repertuar bardzo różnorodny. Nasze uczennice recytowały wiersz Agnieszki Osieckiej „Im bardziej ciebie zapominam” i Wisławy Szymborskiej „Śmiech” oraz fragmenty prozy Małgorzaty Musierowicz i Dyan Sheldon. Jury w składzie: Małgorzata Braniecka, Wojciech Koryciński i Jacek Rękas wyróżniło 6 osób – wśród nich znalazła się Wiktoria Smędra oraz nagrodziło 3 osoby – jedną z nich okazała się Angelika Lech i w ten sposób będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 9 maja w Kłodzku. Po konkursie odbyły się konsultacje z Wojciechem Korycińskim i Jackiem Rękasem – oboje stwierdzili, że Angelika recytowała świetnie i właściwie nie mają żadnych uwag, Wiktoria natomiast o mały włos nie przeszła również dalej. Gratulujemy dziewczynom, a Angelice życzymy sukcesu w Kłodzku!


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty