Filtr
 • Dzięki uprzejmości państwa Szymańskich uczniowie z klasy II mieli możliwość zwiedzić piekarnie „Na światłach” w Świebodzicach. Odwiedziliśmy pomieszczenia piekarni oraz magazyn.
  Dzieci zapoznały się z pracą piekarza, odkryły tajniki i proces powstawania pieczywa, od naturalnego zakwasu, maki po cieplutki bochen świeżego, pachnącego chleba.
  Słuchając ciekawych informacji, dzieci obserwowały jednocześnie pracę urządzeń i obsługujących je piekarzy, służących do produkcji różnego rodzaju chleba i bułeczek.
  Mieliśmy również możliwość spróbowania gotowych produktów.

 • Uczniowie naszej szkoły często biorą udział w różnego rodzaju konkursach. Klasa II gimnazjum w październiku zeszłego roku rozpoczęła ,,Grę czytelniczą”, która jest ogólnopolskim konkursem organizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Uczniowie mieli do wykonania cztery zadania. W związku z ostatnim zadaniem, trzy przedstawicielki z klasy drugiej: Natalia Kubiszewska, Aleksandra Mielczarek i Natalia Ślęk promowały w Świebodzicach akcję ,,Czytanie to umysłu odżywianie”.

 • 19 maja 2014 r. klasy od ,,0’’ do III szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum udały się do Miejskiego Domu Kultury, aby wziąć udział w lekcji w ramach projektu ,,Kinowe Spotkania Młodych”, którego organizatorem jest „Krzywy Kadr” z Jeleniej Góry.

 • Dnia 22 .05.2014 najmłodsi uczniowie naszej szkoły klasa 0 i I wyruszyli na długo oczekiwaną wyprawę w Świat Dinozaurów. Już o godzinie 8.oo podjechał autokar, który zawiózł nas do Krasiejowa, gdzie wraz z przekroczeniem bramy parku ,znaleźliśmy się w odległej epoce naszej Ziemi. Na miejscu zachwyciła nas unikalna jurajska sceneria, unikatowe modele dinozaurów wśród których znalazły się największe giganty prehistorycznego świata. Od przewodnika dowiedzieliśmy się, że właśnie w Krasiejowie znaleziono największe w Europie pokłady kości triasowych gadów i płazów i jest to jeden z największych obszarów paleontologicznych na świecie. W trakcie wędrówki wokół zrekonstruowanego triasowego jeziorzyska oglądaliśmy modele fauny krasiejowskiej.

 • Dnia 19.05.2014 r. klasy 0-III wzięły udział w warsztatach teatralnych poświęconych różnym formom teatralnym. Warsztaty poprzedziła projekcja bajki ,,Kurdowie”.  Następnie aktorzy teatralni zaprezentowali pokaz multimedialny przedstawiający szeroką gamę form teatralnych. Dzieci miały możliwość poznać : teatr cieni, teatr lalek, teatr uliczny, pantomimę . Zobaczyły również jak ważnym elementem spektakli teatralnych jest rekwizyt, światło, strój, muzyka i scenografia. Spotkanie było bardzo udane, dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach. Końcowym elementem był test, który ,,zdały” celująco.

 • 12 maja 2014 roku w Publicznym Zespole Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach kolejny raz odbył się międzyszkolny konkurs „Świebodzice – moja mała Ojczyzna”. W tym roku uczniowie otrzymali w ramach konkursu do wykonania następujące zadania;

 • Dnia 17 maja grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w akcji „Noc muzeów”, czyli wyjeździe organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną do obozu koncentracyjnego Gross Rosen w Rogoźnicy. Mimo deszczowej pogody, wszyscy - młodzi i starsi – byli bardzo podekscytowani.

 • Rzeczywiście nastała chyba wiosenna pora na sukcesy. Po wyróżnieniu, jakie zdobyła Angelika Lech w etapie wojewódzkim „Pegazika”, uczennice klasy III gimnazjum reprezentowały Świebodzice w finale 59. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego w Oławie.
  Tam właśnie 14 maja 2014 roku mogliśmy usłyszeć Angelikę Lech i Wiktorię Smędrę w kategorii poezja śpiewana. Angelika wcieliła się w groźną morderczynię w balladzie Nicka Cave᾿a „Przekleństwo Millhaven”, Wiktoria natomiast zaśpiewała niezwykle nostalgiczną piosenkę Anny Marii Jopek „Jeżeli chcesz” i zrobiła to niezwykle przejmująco, wyciskając niemal łzy z oczu publiczności. Uczucia wzbudził też występ Angeliki, na sali dosłownie powiało grozą, a widzowie, chyba trochę ze strachu, zapadli w bezmiar ciszy. I to właśnie Angelika, według oceny członków Jury, wśród których znaleźli się aktorzy i reżyserzy z Wrocławia, została finalistką tegorocznego konkursu w Oławie. Angelice i Wiktorii składamy serdeczne gratulacje oraz podziękowania za to, że potrafią doprowadzić do niezwykłych wzruszeń, wzbudzić niecodzienne emocje i pobudzić do refleksji nad tym, co w naszym życiu jest ważne mniej, a co bardziej...

 • Dnia 13.05.2014 r. w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych w Świebodzicach klasa III gimnazjum zorganizowała bookcrossing czyli „ideę nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej, to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka - bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych, książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane” .

 • Nasi uczniowie coraz chętniej biorą udział w konkursach recytatorskich. Kolejna taka okazja nadarzyła się 9 maja 2014 r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach, w której odbył się „II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim i Niemieckim”.

 • Kolejny sukces naszej Angeliki to wyróżnienie pierwszego stopnia w etapie wojewódzkim Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, który odbył się w Kłodzku 7 maja 2014 roku. 

  W konkursie wystąpiło 35. recytatorów z województwa dolnośląskiego, uczestnicy przyjechali z różnych miejscowości, między innymi z Wrocławia, Wałbrzycha, Strzegomia, Głuszycy, Głogowa, Dzierżoniowa, a nasze miasto reprezentowała właśnie Angelika z klasy III gimnazjum. Usłyszeliśmy w sumie 70 recytowanych tekstów, bo każdy występujący recytował wiersz i fragment prozy, konkurs trwał od 9.30 do 16.00 - to prawdziwie duchowa uczta. Wybrane teksty były bardzo różne, niektóre smutne, odzwierciedlające problemy nastolatków, inne śmieszne, a nawet kabaretowe, repertuar okazał się niezwykle zróżnicowany.

 • W roku szkolnym 2012/2013 Szkolny Klub Wolontariatu rozpoczął działalność z potrzeby koleżeńskiej pomocy uczniom klasy IV. Chęć udziału zgłosiło 12 uczniów klasy III gimnazjum. Na początku roku opracowano plan pracy oraz cele i założenia SKW. Wszystko wyszło spontanicznie i na żywioł. Wolontariuszom przygotowano szybkie szkolenie wprowadzające w tematykę i ideę wolontariatu oraz zachowania w stosunku do młodszych kolegów - z szacunkiem, uśmiechem i spokojem!

 • 8 kwietnia 2014 w Gimnazjum Nr 1 w Świebodzicach odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Ekologicznej i Zdrowotnej, w którym zajęliśmy II miejsce. Konkurencje były zróżnicowane, liczyła się nie tylko wiedza, turniejowe potyczki i scenki z zakresu tematyki zdrowego trybu życia wymagały umiejętności aktorskich oraz szybkiego podejmowania decyzji. Naszą szkołę reprezentowali: zespół 3-osobowy: Alicja Ochman, Patrycja Kaleniak, Angelika Lech oraz uczniowie, którzy wspomagali ich talentem aktorskim: Angelika Lech, Wiktoria Smędra, Natalia Ślęk, Daniel Dominik. Nie zapomnijmy o Ani Filipczyk i Patrycji Skałeckiej, dziewczyny tworzyły dzieło artystyczne w postaci plakatu o segregacji odpadów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za perfekcję i ogrom pracy, którą włożyli w przygotowanie konkursu.

  Aneta Kąsiel

 • 22 marca 2014 w Zespole Szkół nr 1 we Wrocławiu odbył się prestiżowy konkurs języka niemieckiego dla młodych talentów "Zeige dein Talent" organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Zespół Szkół nr 1 we Wrocławiu. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z Wrocławia oraz innych regionów Dolnego Śląska i województw graniczących z Dolnym Śląskiem.

 • Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamia wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy. Coraz więcej osób na całym świecie sadzi swoje żonkile. Dla wielu cebulka jest wspomnieniem bliskich, którzy zbyt wcześnie odeszli. „Pola Nadziei” kwitną na miejskich rabatkach, w parkach, przed szkołami, przedszkolami, urzędami, szpitalami, w każdym dogodnym dla kwiatów miejscu.

 • Niedawno klasy IV i VI miały okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji przyrody w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Wrocławskiego, które jest najstarszym i największym tego typu muzeum w kraju. Egzystuje od 1814 r., a w swoich kolekcjach posiada mnóstwo unikatowych okazów zwierząt wymarłych i rzadkich. Uczniowie poszerzyli zasób wiadomości o bezkręgowcach, owadach, ptakach, ssakach, rybach, gadach i płazach oraz o Ziemi – planecie wodnej. Przyglądali się wielu gatunkom zwierząt. Najbardziej jednak spodobała się wystawa „Układ kostny kręgowców”, na której obejrzeli szkielet wymarłego przed 10. tys. lat jelenia olbrzymiego oraz jedyny w kraju kompletny szkielet największego zwierzęcia, jakie kiedykolwiek żyło na ziemi: płetwala błękitnego.


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty