Filtr
 • Nasi uczniowie już nie raz spotykali się z osobistościami ze świata polityki. 16 października sześcioro uczniów: Angelika Lech, Aleksandra Mielczarek, Mateusz Izdebski, Daniel Dominik, Dawid Kramarz i Przemysław Siamburski razem z Panią Anetą Kąsiel i Panem Łukaszem Kucembą, przeprowadzili wywiad z Panią Anną Zalewską - Posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, kiedyś także polonistką w świebodzickim liceum.

 • „Żadna noc nie może być aż tak czarna,

  żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy”

                                                                                                 (Phil Bosmans)

              22 października 2013r. Po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Pola nadziei”. Każdy uczeń zasadził przed szkołą swoją cebulkę żonkila, który na całym świecie postrzegany jest jako symbol nadziei. Razem z uczniami do sadzenia kwiatów dołączyli nauczyciele, Pani Dyrektor oraz nasz gość - Pani Zofia Choińska, kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta.

 • „Inspirujesz i motywujesz, sięgasz do wnętrza...
  Wydobywasz to, co najlepsze.
  Twórca i odkrywca, aktor i reżyser,
  mówca i uważny słuchacz -
  nauczyciel – najpiękniejszy zawód świata.”


  Dzień Edukacji Narodowej, bardziej znany pod nazwą Dzień Nauczyciela, w Polsce obchodzony jest 14 października. Jest to również dzień wolny od zajęć lekcyjnych, jednak nasi uczniowie przyszli do szkoły, aby uczestniczyć w uroczystym apelu.

 • Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie Marzycielska Poczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię. Marzycielska Poczta wystartowała 12 października 2009 roku, jest akcją stałą, która nieustannie tętni życiem. W tym roku przyłączyła się do niej również i nasza szkoła.

 •       Dnia 14.10.2013 w Dniu Święta Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Uczniowie zaprezentowali pierwszy w swoim życiu program artystyczny w naszej szkole.  To było bardzo wielkie przeżycie. Dzieci ubrane były w stroje, dzięki którym  można było odgadnąć, kim pragną zostać w przyszłości. Dzięki wsparciu zgromadzonych gości pokonały tremę i przedstawiły się  mówiąc o sobie, jak mają na imię, czym się  interesują, jaki jest ich wymarzony zawód . Występy podziwiali  zaproszeni goście : dyrekcja, nauczyciele, rodzice, babcie,dziadkowie i ucznowie klas 0,II,III.

 • W myśl słów piosenki zespołu PAJUJO , 5 października 2013 r., spotkaliśmy się w sali „Włókniarz” na wyjątkowym koncercie charytatywnym zorganizowanym dla Piotrka Różyckiego. O godzinie 18. sala zapełniła się po brzegi. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Burmistrz Bogdan Kożuchowicz, Dyrektorzy świebodzickich szkół, Radni naszego miasta na czele z Przewodniczącym RM Łukaszem Kwadransem, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz ci, którzy choćby w niewielkim stopniu chcieli przyłączyć się do naszej akcji. W czasie koncertu bowiem zbierane były pieniądze na leczenie dla Piotrka, który w czerwcu został absolwentem Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych, po czym, niestety, ciężko zachorował. Próbujemy go jednak wspierać w zmaganiach z chorobą.

 • 3 października nadszedł dzień wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Przypomnijmy, że głosowanie poprzedzała kampania wyborcza, którą prowadził każdy z kandydatów już od 18 września. Każdy uczeń mógł zagłosować na tylko jedną z sześciu osób. Po podliczeniu wszystkich głosów wrzuconych do urny, następnego dnia ogłoszone zostały wyniki.

 • Podczas wrześniowych zajęć plastyczno – technicznych prowadzonych z Damianem poruszane były tematy znajomości zasad bezpiecznego poruszania się po drodze , znaków drogowych oraz bezpiecznego poruszania się komunikacją miejską. Drugim zagadnieniem była szkoła jako miejsce nauki oraz spotkań z koleżankami i kolegami,
  Damian z pomocą pani Agaty Ranftl – Liwo, Joanny Grzelak oraz Anny Imiołek zaprojektował a następnie wykonał przestrzenny budynek szkoły, który okleił nasionami dyni, słonecznika, kukurydzą oraz kaszą jęczmienną.

 • Informujemy, że w dniu 8.10.2013 w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych wypłacana będzie "Wyprawka szkolna"

 • 1 października uczniowie klasy I, wybrali się na wycieczkę do pobliskiej stadniny. Autobusem przejechaliśmy na ulicę Wałbrzyską, skąd pieszo dotarliśmy do stadniny.Przywitał nas Pan przewodnik, który towarzyszył naszej przygodzie. Najpierw zaprowadził nas do stajni, gdzie dzieci zobaczyły, jak mieszkają konie, co jedzą, gdzie śpią. Dużo emocji wzbudziło karmienie koni marchewką.


 • Wycieczka do lasu to wspaniała przygoda i możliwość odkrycia świata roślin i zwierząt.
  Potrzeba świeżego powietrza i spacerów towarzyszy nam przez cały rok. Natomiast spacer po lesie to idealny sposób na spędzenie czasu w relaksującym otoczeniu przyrody, która pozwala na bezpośredni kontakt z naturą.

 • Dzień Chłopaka obchodzimy w Polsce 30 września. Święto, szczególnie popularne wśród nastolatków, uczniów i studentów, zazwyczaj organizowane jest przez dziewczęta, które wręczają swoim kolegom drobne prezenty. W naszej szkole tradycja ta jest stale kontynuowana. Chłopcy tego dnia mogą spodziewać się naprawdę zaskakujących podarunków, począwszy od małych zabawek, a na kolorowych krawatach skończywszy.

 • Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami panią Magdaleną Wojciechowską i panią Małgorzatą Smędrą wzięli udział w Happeningu Rowerowym, który odbył się 20 września na świebodzickim Rynku w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 • Wrzesień już od dwudziestu lat kojarzony jest z wielce popularną akcją pod nazwą ,,Sprzątanie świata”. Podczas trzeciego weekendu tego miesiąca cały świat wyposażony w rękawice i worki wychodzi z domów, szkół i pracy, aby wspólnymi siłami posprzątać planetę. Nasza szkoła nie pozostała w tyle, 20.09.2013r., zarówno przedszkolaki, podstawówka jak i gimnazjum włączyli się do tej akcji.


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty