KLASA I

1. Adam Bahdaj „Pilot i ja”

2. Czesław Janczarski „Jak Wojtek został strażakiem”

3. Maria Kownacka „Kukuryku na ręczniku”

4. Maria Kownacka „Plastusiowy pamiętnik”

5. Hanna Łachocka „O wróbelku Elemelku”

6. Joanna Papuzińska „Nasza mama czarodziejka”

7. Janina Porazińska „Dwie Dorotki”

8. Leszek Kołakowski „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca”

9. Agnieszka Frączek „Rany Julek. O tym jak Julian Tuwim został poetą”

KLASA II

Lektury obowiązkowe:

1. Hans Chrystian Andersen „Baśnie” – „Calineczka”, „Dzielny, ołowiany żołnierzyk”, „Dziewczynka z zapałkami”

2. Charles Perrault „Czerwony Kapturek”

3. Maria Kruger „Karolcia”

4. Wanda Chotomska "Legendy polskie"

5. Jan Twardowski „Patyki i patyczki”

6. Jan Grabowski „Puc, Bursztyn i goście”

7. Janina Porazińska „Szewczyk Dratewka”

Lektury obowiązkowe – fragmenty czytane w klasie:

1. H. Lofting „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

2. Wanda Chotomska „Pięciopsiaczki”

3. Kornel Makuszyński „Przygody Koziołka Matołka”

4. Hans Chrystian Andersen „Królowa Śniegu”, „Brzydkie kaczątko”

5. Elżbieta Zubrzycka „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”

6. Aleksander Milne „Kubuś Puchatek”

KLASA III

Lektury obowiązkowe:

1. Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”

2. Alina Centkiewicz i Czesław Centkiewicz „Zaczarowana zagroda”

3. Kornel Makuszyński „Awantura o Basię”

4. Mira Jaworczakowa „Oto jest Kasia”

5. Maria Kownacka „Kajtkowe przygody”

6. Roman Pisarski „O psie, który jeździł koleją”

7. Wanda Chotomska „Dzieci pana Astronoma”

8. Krystyna Drzewiecka „Piątka z Zakątka”

9. Małgorzata Strzałkowska „Rady nie od parady czyli wierszyki morałem”

10. Grzegorz Kasdepke „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”

11. Łukasz Wierzbicki „Afryka Kazika”

Lektury dodatkowe:

1. Hans Chrystian Andersen „Baśnie”

2. Aleksander Milne „Chatka Puchatka”

3. Janina Porazińska „O dwunastu miesiącach”

4. Leo Buscaglin „Jesień liścia Jasia”

5. Joanna Papuzińska "Asiunia"

6. Wyd. National Geographic „10 niesamowitych przygód Neli”

7. Barbara Tylicka „O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśniach i legendach”

8. Dorota Sumińska „Dlaczego oczy kota świecą w nocy?”

9. Martyna Wojciechowska „Zwierzaki świata” 


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty