Filtr
 • Dzięki uprzejmości państwa Szymańskich uczniowie z klasy II mieli możliwość zwiedzić piekarnie „Na światłach” w Świebodzicach. Odwiedziliśmy pomieszczenia piekarni oraz magazyn.
  Dzieci zapoznały się z pracą piekarza, odkryły tajniki i proces powstawania pieczywa, od naturalnego zakwasu, maki po cieplutki bochen świeżego, pachnącego chleba.
  Słuchając ciekawych informacji, dzieci obserwowały jednocześnie pracę urządzeń i obsługujących je piekarzy, służących do produkcji różnego rodzaju chleba i bułeczek.
  Mieliśmy również możliwość spróbowania gotowych produktów.

 • Uczniowie naszej szkoły często biorą udział w różnego rodzaju konkursach. Klasa II gimnazjum w październiku zeszłego roku rozpoczęła ,,Grę czytelniczą”, która jest ogólnopolskim konkursem organizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Uczniowie mieli do wykonania cztery zadania. W związku z ostatnim zadaniem, trzy przedstawicielki z klasy drugiej: Natalia Kubiszewska, Aleksandra Mielczarek i Natalia Ślęk promowały w Świebodzicach akcję ,,Czytanie to umysłu odżywianie”.

 • 19 maja 2014 r. klasy od ,,0’’ do III szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum udały się do Miejskiego Domu Kultury, aby wziąć udział w lekcji w ramach projektu ,,Kinowe Spotkania Młodych”, którego organizatorem jest „Krzywy Kadr” z Jeleniej Góry.

 • Dnia 22 .05.2014 najmłodsi uczniowie naszej szkoły klasa 0 i I wyruszyli na długo oczekiwaną wyprawę w Świat Dinozaurów. Już o godzinie 8.oo podjechał autokar, który zawiózł nas do Krasiejowa, gdzie wraz z przekroczeniem bramy parku ,znaleźliśmy się w odległej epoce naszej Ziemi. Na miejscu zachwyciła nas unikalna jurajska sceneria, unikatowe modele dinozaurów wśród których znalazły się największe giganty prehistorycznego świata. Od przewodnika dowiedzieliśmy się, że właśnie w Krasiejowie znaleziono największe w Europie pokłady kości triasowych gadów i płazów i jest to jeden z największych obszarów paleontologicznych na świecie. W trakcie wędrówki wokół zrekonstruowanego triasowego jeziorzyska oglądaliśmy modele fauny krasiejowskiej.

 • Dnia 19.05.2014 r. klasy 0-III wzięły udział w warsztatach teatralnych poświęconych różnym formom teatralnym. Warsztaty poprzedziła projekcja bajki ,,Kurdowie”.  Następnie aktorzy teatralni zaprezentowali pokaz multimedialny przedstawiający szeroką gamę form teatralnych. Dzieci miały możliwość poznać : teatr cieni, teatr lalek, teatr uliczny, pantomimę . Zobaczyły również jak ważnym elementem spektakli teatralnych jest rekwizyt, światło, strój, muzyka i scenografia. Spotkanie było bardzo udane, dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach. Końcowym elementem był test, który ,,zdały” celująco.

 • 12 maja 2014 roku w Publicznym Zespole Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach kolejny raz odbył się międzyszkolny konkurs „Świebodzice – moja mała Ojczyzna”. W tym roku uczniowie otrzymali w ramach konkursu do wykonania następujące zadania;

 • Dnia 17 maja grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w akcji „Noc muzeów”, czyli wyjeździe organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną do obozu koncentracyjnego Gross Rosen w Rogoźnicy. Mimo deszczowej pogody, wszyscy - młodzi i starsi – byli bardzo podekscytowani.

 • Rzeczywiście nastała chyba wiosenna pora na sukcesy. Po wyróżnieniu, jakie zdobyła Angelika Lech w etapie wojewódzkim „Pegazika”, uczennice klasy III gimnazjum reprezentowały Świebodzice w finale 59. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego w Oławie.
  Tam właśnie 14 maja 2014 roku mogliśmy usłyszeć Angelikę Lech i Wiktorię Smędrę w kategorii poezja śpiewana. Angelika wcieliła się w groźną morderczynię w balladzie Nicka Cave᾿a „Przekleństwo Millhaven”, Wiktoria natomiast zaśpiewała niezwykle nostalgiczną piosenkę Anny Marii Jopek „Jeżeli chcesz” i zrobiła to niezwykle przejmująco, wyciskając niemal łzy z oczu publiczności. Uczucia wzbudził też występ Angeliki, na sali dosłownie powiało grozą, a widzowie, chyba trochę ze strachu, zapadli w bezmiar ciszy. I to właśnie Angelika, według oceny członków Jury, wśród których znaleźli się aktorzy i reżyserzy z Wrocławia, została finalistką tegorocznego konkursu w Oławie. Angelice i Wiktorii składamy serdeczne gratulacje oraz podziękowania za to, że potrafią doprowadzić do niezwykłych wzruszeń, wzbudzić niecodzienne emocje i pobudzić do refleksji nad tym, co w naszym życiu jest ważne mniej, a co bardziej...

 • Dnia 13.05.2014 r. w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych w Świebodzicach klasa III gimnazjum zorganizowała bookcrossing czyli „ideę nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej, to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka - bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych, książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane” .

 • Nasi uczniowie coraz chętniej biorą udział w konkursach recytatorskich. Kolejna taka okazja nadarzyła się 9 maja 2014 r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach, w której odbył się „II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim i Niemieckim”.

 • Kolejny sukces naszej Angeliki to wyróżnienie pierwszego stopnia w etapie wojewódzkim Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, który odbył się w Kłodzku 7 maja 2014 roku. 

  W konkursie wystąpiło 35. recytatorów z województwa dolnośląskiego, uczestnicy przyjechali z różnych miejscowości, między innymi z Wrocławia, Wałbrzycha, Strzegomia, Głuszycy, Głogowa, Dzierżoniowa, a nasze miasto reprezentowała właśnie Angelika z klasy III gimnazjum. Usłyszeliśmy w sumie 70 recytowanych tekstów, bo każdy występujący recytował wiersz i fragment prozy, konkurs trwał od 9.30 do 16.00 - to prawdziwie duchowa uczta. Wybrane teksty były bardzo różne, niektóre smutne, odzwierciedlające problemy nastolatków, inne śmieszne, a nawet kabaretowe, repertuar okazał się niezwykle zróżnicowany.

 • W roku szkolnym 2012/2013 Szkolny Klub Wolontariatu rozpoczął działalność z potrzeby koleżeńskiej pomocy uczniom klasy IV. Chęć udziału zgłosiło 12 uczniów klasy III gimnazjum. Na początku roku opracowano plan pracy oraz cele i założenia SKW. Wszystko wyszło spontanicznie i na żywioł. Wolontariuszom przygotowano szybkie szkolenie wprowadzające w tematykę i ideę wolontariatu oraz zachowania w stosunku do młodszych kolegów - z szacunkiem, uśmiechem i spokojem!

 • 8 kwietnia 2014 w Gimnazjum Nr 1 w Świebodzicach odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Ekologicznej i Zdrowotnej, w którym zajęliśmy II miejsce. Konkurencje były zróżnicowane, liczyła się nie tylko wiedza, turniejowe potyczki i scenki z zakresu tematyki zdrowego trybu życia wymagały umiejętności aktorskich oraz szybkiego podejmowania decyzji. Naszą szkołę reprezentowali: zespół 3-osobowy: Alicja Ochman, Patrycja Kaleniak, Angelika Lech oraz uczniowie, którzy wspomagali ich talentem aktorskim: Angelika Lech, Wiktoria Smędra, Natalia Ślęk, Daniel Dominik. Nie zapomnijmy o Ani Filipczyk i Patrycji Skałeckiej, dziewczyny tworzyły dzieło artystyczne w postaci plakatu o segregacji odpadów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za perfekcję i ogrom pracy, którą włożyli w przygotowanie konkursu.

  Aneta Kąsiel

 • 22 marca 2014 w Zespole Szkół nr 1 we Wrocławiu odbył się prestiżowy konkurs języka niemieckiego dla młodych talentów "Zeige dein Talent" organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Zespół Szkół nr 1 we Wrocławiu. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z Wrocławia oraz innych regionów Dolnego Śląska i województw graniczących z Dolnym Śląskiem.

 • Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamia wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy. Coraz więcej osób na całym świecie sadzi swoje żonkile. Dla wielu cebulka jest wspomnieniem bliskich, którzy zbyt wcześnie odeszli. „Pola Nadziei” kwitną na miejskich rabatkach, w parkach, przed szkołami, przedszkolami, urzędami, szpitalami, w każdym dogodnym dla kwiatów miejscu.

 • Niedawno klasy IV i VI miały okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji przyrody w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Wrocławskiego, które jest najstarszym i największym tego typu muzeum w kraju. Egzystuje od 1814 r., a w swoich kolekcjach posiada mnóstwo unikatowych okazów zwierząt wymarłych i rzadkich. Uczniowie poszerzyli zasób wiadomości o bezkręgowcach, owadach, ptakach, ssakach, rybach, gadach i płazach oraz o Ziemi – planecie wodnej. Przyglądali się wielu gatunkom zwierząt. Najbardziej jednak spodobała się wystawa „Układ kostny kręgowców”, na której obejrzeli szkielet wymarłego przed 10. tys. lat jelenia olbrzymiego oraz jedyny w kraju kompletny szkielet największego zwierzęcia, jakie kiedykolwiek żyło na ziemi: płetwala błękitnego.

 • Tegoroczny VI Festiwal Teatru Profilaktycznego dobiegł końca. Odbył się 17 maja 2013r. i zgromadził sześć grup, które spotkały się w Miejskim Domu Kultury. Wśród nich znaleźli się: grupa teatralna „Niepokorni” z Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaskulinie ze spektaklem „Człowiek”, koło teatralne ze Szkoły Podstawowej nr 2 z przedstawieniem „Żyj zdrowo i kolorowo, grupa „Trema za kurtyną” z Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu ze spektaklem „Zabójcy marzeń”, Koło Aktywności Twórczej „Amicus” z Publicznego Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w przedstawieniu „A taniec zamieni się w płacz”, „Kabaret antytoksyczni” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w pantomimie „Trudny wybór” oraz Koło Teatralne „ERATO” z naszej szkoły z przedstawieniem „Odnaleźć siebie”.

 • „Biblioteka jest bramą w czasie” i właśnie do takiej „bramy” wybrali się uczniowie gimnazjum, którzy 15 maja 2013r. odwiedzili Miejską Biblioteką Publiczną im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy. Razem z opiekunami Panią Agnieszką Różycką, Panią Agatą Rantfl-Liwo, Panią Jolantą Bieniasz oraz bibliotekarką z naszej szkoły - Panią Lucyną Przypek, znaleźli się w najstarszym, głównym gmachu, w tzw. „Filii nr 1”, która została otwarta 8 marca 1954r., a wcześniej była zamieszkiwana przez zakon Cystersów.

 • W ramach szkolnego programu profilaktyki 9 maja naszą szkołę odwiedzili policjanci. Nie była to jednak rozmowa o ich pracy, ale o prawnych konsekwencjach czynów, jakie zdarza się popełnić młodzieży.
  Spotkanie przeznaczone było dla uczniów gimnazjum, a na początku przywitał naszych uczniów pies ze swoim opiekunem z służby celnej. Piękny i dostojny owczarek niemiecki zademonstrował w jaki sposób prowadzone są poszukiwania narkotyków lub papierosów, bo właśnie do takich zadań został przygotowany. Oczywiście pies nic nie znalazł, ale wszyscy mieli dreszczyk emocji.

 • Informujemy, że od dnia 13.05.2013 nastapi zmiana planu lekcji. Nowy plan dostępny jest w zakładce "Plan lekcji".

 • W dobie komputerów i wszechobecnej telewizji spada aktywność ruchowa dzieci. W związku z tym nauczyciele klas I – III postanowili propagować wśród naszych podopiecznych zdrowy styl życia poprzez gry i zabawy sportowe.
  Klasy I-III w tym roku szkolnym uczestniczą w programie ,,Sprawny Dolnoślązaczek”, którego celem jest prowadzenie zajęć wychowania fizycznego w możliwie jak najatrakcyjniejszej formie. Ideą programu jest także zachęcenie uczniów klas I-III do zajęć ruchowych poprzez zdobywanie odznak sportowych dokumentujących uzyskanie określonych sprawności i umiejętności ruchowych, m.in. gimnastyka, piłkarza, turysty, lekkoatlety i innych.

 • Kilka dni temu naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście – aktorzy z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu – Grupa Proscenium. W ich wykonaniu mieliśmy okazję zobaczyć przedstawienie na podstawie opowiadania Maliny Prześlugi pt: „Bajka o starej babci i molu Zbyszku”- teatr cieni i żywego słowa w połączeniu z muzyką na żywo (beat box), dodały, na pozór błahej historii, nowego wymiaru. Jak spektakl podobał się młodzieży, czy przypadł im do gustu? Oto wybrane opinie.

 • W ostatnim dniu festiwalu wyłoniono laureatów w kategorii talent taneczny. Uczestnicy zaprezentowali się każdy w swojej kategorii wiekowej. W pierwszej kolejności wystąpili nasi najmłodsi czyli uczniowie klas I -III. Po krótkiej przerwie wystąpili uczniowie klas IV-VI. Jury w składzie: przewodnicząca Pani Beata Rejek. Pani Beata jest nauczycielem wychowania fizycznego, instruktorem fitnessu, prowadzi zajęcia taneczne w świebodzickim MDK-u, ukańczyła kursy czirliderek, uczy salsy.

 • W dniu 8 maja 2012 roku w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych odbył się Międzyszkolny Turniej Ekologiczny zorganizowany przez panią Alicję Banaszak. Głównym celem turnieju było kształtowanie świadomości ekologicznej w sposób najbardziej lubiany przez dzieci i młodzież, czyli przez zabawę i współzawodnictwo.

 • Maj to zwykle czas wycieczek, a w tym roku uczniowie klasy VI i gimnazjum wybrali się pod opieką Pani Agnieszki Różyckiej, Agaty Ranftl-Liwo, Justyny Gąsior i Jolanty Bieniasz do Warszawy. Była to wycieczka trzydniowa, a okazała się bardzo udana i ciekawa.

 •  

   

  O konkursie recytatorskim „Pegazik” piszemy już dość długo – za nami przecież etap szkolny, miejski i powiatowy, 9 maja natomiast odbył się ostatni etap konkursu – wojewódzki. Przesłuchania odbyły się w Kłodzku – naszą szkołę reprezentowała Angelika Lech z klasy I gimnazjum. Oto relacja z konkursu samej Angeliki:

 •  

  W tym roku po raz ósmy odbył się ogólnopolski konkurs „Obraz a słowo” organizowany przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Polegał on na literackim opisie dzieła malarskiego, tym razem był to „Duet” Tadeusza Piotra Potworowskiego. Z całej Polski nadesłano ponad 200 prac, wybrano pięć najlepszych i wśród nich znalazła się praca Weroniki Stolarczyk, która otrzymała wyróżnienie honorowe. Poza tym literackie opisy stworzone przez laureatów konkursu są prezentowane w formie książkowej. Gratulujemy i wszyscy cieszymy się z kolejnego sukcesu Weroniki!

 • Dyrekcja Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach serdecznie dziękuje Colgate - Palmolive za nieodpłatne przekazanie past i szczoteczek do zębów dla uczniów naszej szkoły. Zrobiliście nam Państwo wielką przysługę przekazując w formie darowizny pasty i szczoteczki, które wspomogą prowadzoną profilaktykę stomatologiczną w naszej szkole.

   

  Z wyrazami szacunku

  Magdalena Stąpor

  Dyrektor Publicznego Zespołu Szkół

  Integracyjnych w Świebodzicach

 • W piątek 19 kwietnia br. w wałbrzyskiej szkole Nr 21 na Podzamczu  odbył się tzw. Mały Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny 2011/2012 (w poprzednich latach znanego jako  Słowo daję), który jest wspólnym dziełem Stowarzyszenia Ojczyzny Polszczyzny i Wydawnictwa Nowa Era.

  Wśród wielu celów konkursu na plan pierwszy wysuwają się: upowszechnianie kultury słowa oraz podnoszenie świadomości językowej. Autorami zadań konkursowych są doradcy metodyczni, a konsultantami m.in.: prof. dr hab. Jan Miodek oraz dr Tadeusz Patrzałek.

  Wśród czworga finalistów konkursu znalazła się świebodziczanka, uczennica Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych- Aleksandra Mielczarek

 • O udziale PZSI w kampanii UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”- która zakończyła się wielkim sukcesem-  pisaliśmy już w marcu. Zaangażowanie dzieci z dzielnicy Ciernie w projektowanie charytatywnych laleczek i  szczodre  serca licytujących   przekroczyły najśmielsze oczekiwania organizatorów.

   


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty